Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 9 Głosów - 4.11 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
miniYES
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #31
RE: miniYES
Witam, wywolany do tablicy odpowiem, nie chce byc Mojzeszem :-), byc moze naiwnie licze na to ze moze znajdzie sie ktos kto pomoze powalczyc.
Co do skonczonosci ukladu UT0IS :-) nie zgodze sie do konca.
UT0IS zrobil kawal dobrej roboty, naprawde uzywilizowal caly uklad w znacznym stopniu. Trudno jest nazwac konstrukcje zamknieta jesli do dzis wiekszosc budujacych ten uklad walczy z wiatrakami, a dyskusja przez ostatnie dni na CQ HAM dotyczy zrownowazenia mieszacza H :-).
Ciekaw jestem ile MY 2010 jest w polsce zrobionych i czynnych, i nie do konca rozumiem jakim cudem kolegom ze wschodu udalo sie:
1. uzyskac 18dB podbicia na obwodach :-)
2. rowne obwody BPF od 1.8 do 28 MHz
sam szukalem w sieci przez pol roku wszystkiego co MY zwiazane, i tak naprawde CQ HAM okazalo sie kompendium ( choc nie do konca) wiedzy.
Konkretne materialy w jezyku polskim skonczyly sie na opracowaniu SP2JQR szkoda ze to do starszej wersji.
MY jest na tyle wdzieczna mimo wszystko konstrukcja ze nawet jak uruchomi sie na "pol gwizdka" to i tak sprawia wrazenie przyzwoitego radia :-).
Znajdujac pewne niedorobki , postanowilem przejrzec caly uklad , stopien po stopniu, a docelowo co najwyzej przeprowadzic pewne zabiegi kosmetyczne, wstawic drugi filtr ( CW), dodac BFO do drugiej wstegi, byc moze zmienic wzmacniacz m.cz ( chyba ze obecny bedzie chodzil ladniej).
Marzy mi sie opisanie calosci krok po kroku w taki sposob aby kazdy, aby tylko cierpliwy "skladacz" mogl sobie to wykonac we wlasnym zakresie.
Wiele nasluchalem sie o "tragicznych paramatrach" DDS'a na AD9850 , obecnie plyty MY steruje z takich wlasnie DDS'ow , slynne ptaki i szumy hmm, az strach pomyslec jak to zadziala z ukladem na AD9951 :-).
Sorry za chaotyczna w sumie wypowiedz, dodam na zakonczenie ze bardziej niz na sprzedawaniu trafek na allegro zalezy mi na tym aby takie trafko mogl wykonac sobie kazdy sam, to samo dotyczy filtrow kwarcowych, a niedostatki w sprzecie pomiarowym 90% chetnych zalatwi sobie u kolegow czy w klubie.
Tak ze Mojrzesz nam nie grozi, raczej grupa drobnych szalencow o ile sie tacy znajda HI.
Pozdrawiam
20-06-2011 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP8RHP Offline
Robert
***

Liczba postów: 189
Dołączył: 18-09-2009
Post: #32
RE: miniYES
Witam Krzysztof oraz grupowiczow zainteresowanych rozwijaniem watku MY do wersji UT0IS wlacznie...
Podobnie jak Krzysztof sledze caly czas watek juz 3-ci na cqham.ru..a uzbieralo sie tego spoooorooo i caly czas jest cos nowego.
Tak jak wspomniales Krzysztof idzie teraz walka o mieszacz H a w szczegolnosci o zbalansowanie go poprzez polaryzacje napieciem > 5V...czytasz jak widze to wiesz o co chodzi..Smile)).Watek NIE-jest zamkniety.
Sam czytajac posty " wstecz" dowiaduje sie o drobnych bledach i poprawkach do nich np...przysiadanie napiecia na m.cz..no niby prosta sprawa ale trudna do wykrycia skad pojawiaja sie znieksztalcenia podczas odbioru?.
Obok glownego tematu naroslo mnostwo roznych pobocznych tematow a dotyczacych roznych "uzlow" MY-sa. Np... takie...

http://www.us5caa.qrz.ru/constr/dpf_mini...iniyes.htm
http://www.cqham.ru/forum/showthread.php?t=531
http://www.cqham.ru/forum/showthread.php?t=6154
http://www.cqham.ru/forum/showthread.php...perpage=30
http://www.cqham.ru/forum/showthread.php?t=6660 z tego watku pochodzi
DDS do wersji UT0IS-a... AD9951-4 by Siergiej 4Z5KY warto poczytac.
Polecam poszukac w sieci ksiazki Red-a (zielona) kompendium wiedzy na temat TRX-ow , mam ja na dysku jak ktos bedzie zainteresowany to podesle na @maila.
Jak widac ogarnac to wszystko to trzeba siedziec i czytac ze zrozumieniem...
http://www.cqham.ru/forum/showthread.php...perpage=30 SWR meter ponad 900 stron( przelaczanie pasm zaczerpniete z tego watku a zrobione przez UT0IS zaimplementowane na front panel MY2010).
Jest jeszcze wiele innych ,lecz niema sensu cytowac ich tutaj.Kto chce niech zajmie sie tymi podstawowymi Smile).
Jezeli cos nie wychodzi to szukac tam rozwiazan poniewaz na 300% ktos juz przecwiczyl ten problem.
Samych stron w 3 watkach do przeczytania na cqham.ru jest ponad 700!!!.

P.S. Krzysztof nosze sie z zamiarem zakupu gotowych BPF 9bands u AVERS-a..i porownac je z tymi na "szprycach" 2ml..Smile)).
"Uzbieralem" na dysku ponad 300M roznych danych dotyczacych MY od wersji podstawowej do "posledniej" wersji UT0IS.
Jak widze soft pod FLEX bedzie pracowal tez z "panoramą" dla MY-sa!!!.
Co do tego podbicia 18dB na filtrachSmile)) to prosta sprawa...widziales sch. PA UT0IS ??? ja wykozystuje tez ten uklad na
OPA2674+preamp na BFW16.Sam preamp. musi dac przynajmniej 21db dalej juz sobie policzyszSmile)).
U mnie w koncowce sa 2xRD70HVF1 troche drogie Smile)) ale warte ceny(kiedy je kupowalem) -> teraz na allegro oj spiewaja sobie za pare... jezeli by je wyzylowac to mozna uzyskac ponad 250W Outp i wiecej(kwestia chlodzenia i radiatora)... delikatnie pracujac oddaja ponad 100W.

QRV 160m-3cm
KF :HexBeam 40/10m+Monoband Fuchs 78.6m-> 1.8/3.5MHz ,eATU+Delta LA2Y 40m/15m +MiniYes v.UT0IS/SP8RHP, V-Beam 2x190m 80/40m .
UKF: 4x15 el RA3AQ +4x23el RA3AQ+50el RA3AQ + 1.4m/90cm parabola
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2011 0:03 przez SP8RHP.)
20-06-2011 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #33
RE: miniYES
Wow! dzieki, tak wlasnie jest z tym materialem, tyle razy przegladane, z tych 700 stron to pewnie 500 rzetelnie przeczytalem, a o napieciu na wzmacniaczu audio ... zupelnie zapomnialem!!!!
Co do obwodow, zalaczam PDF'a , oczywiscie sa to obwody 50ohm/ 10 kom w mini yes, sprawdzone i uruchomione juz w czterech egzemplarzach. Moze to oczywiste co napisze ale mniej doswiadczonym sie przyda, budujac te obwody, stosujemy dokladnie takie wartosci C i Trymerow jakie podano w tabeli, jesli cos sie nie stroi to sprawdzamy cewki!!!! Obwody stroja sie na +12-+13dB i SWR od wejscia wszedzie ponizej 1.5: 1.
Ostatnio przetrenowalem podobne obwody z tym ze we/wy 50 ohm , opracowanie dokladnie z T30DSP , zamiast pretow z teflony - szprice 5mL srednica zew. 13.8mm , po dokladnym nawinieciu cewek, szybkie strojenie i efekt tlumienie w pasmie 1,2 - 1,7 dB ( w zaleznosci od pasma) SWR -> coz... wzorcowy na kazdym pasmie.
Te obwody beda przelaczane jak w oryginale przekazniczkami, a jak uporam sie z zamowieniami to siadam i robie PCB pod 10 pasm :-).
Co do Aversa, o ile nowe filtry serii FK2 wydaja sie byc dobrze zrobione, o tyle poprzednie FK1 to zadna rewelacja, tzn. filtry robione z dobranych kwarcow , sprawdzonych kondensatorow ( ew. 1%) sa takie same jak Avers albo i lepsze. Porownalem to na stole u siebie i domej roboty mialy o 0.5dB mniejsze tlumienie w pasmie przy tej samej charakterystyce i identycznej impedancji we/wy :-).
Ciekaw jestem planowanego przez Ciebie porownania, z tego co wiem o filtry do MY trzeba u nich prosic , na stale w ofercie maja 50/50 ohm, a tych bym nie kupowal bo takie to sie robi samemu, jedyny problem ze trzeba podjechac do zaprzyjaznionej hurtowni i kupic dokladnie wlasciwe srednice nawojowki :-). Korzystajac z okazji Uwaga byc moze przyda sie tym ktorzy beda nawijac trafka do mieszacza, rdzenie FT37-43 i BN202-43 sa znakomite. A przygotowujac "skretke" do nawiniecia proponuje skorzystac z rad kolegi ktory skretke mierzy na VNA ew. MFJ259.
W zwiazku z tym ze wersja UT0IS jest jaka jest, mysle o przepracowaniu PCB, usunieciu czesci z BPF ( 6 pasm to za malo, a dokladanie drugiej PCB z samymi filtrami jest nieco upierdliwe) Poprawieniu kolejnych galezi zasilania ( stabilizatory, dlawiki), pewnie przy okazji juz miejsce na CW filtr, drugie BFO. PCB z BPF 50/10kom osobna PCB i dla "ambitnyvh" pasujaca do tego PCB z BPF 50/50 ohm.
Pomiedzy zespolami BPF uklad +12dB Norton i tlumiki wedle potzreby i uznania zalaczane. Chce jesze powrocic do pasma 50 MHz bo test ktory wyszedl tylko +4dB odbyl sie na PCB w ktorej TR1 byl nawiniety na FT37-77 i na 50 MHz mogl juz znacznie przycinac.
Co do DDS to planuje docelowo zastosowac Moskiwski wynalazek z kolorowym wyswietlaczem od telefonu. Na start AD9850 bo chodzi o to aby to radio bylo uzyteczne rowniez za mniejsze pieniazki :-).
W zalaczeniu plik o fitrach BPF do MY tak starszej wersji jak i do wykorzystania wartosci L i C w UT0IS.
Pozdrawiam.
Zgubilem sie ;-( o jakim preamp na KFW16 piszesz?
Ja mowie o podbiciu na odcinku we BPF -> punkt KT1 tu pisza o 18dB, u mnie nigdy wiecej niz 14dB.
Co do PA, wlasnie szukam tych OPAxxxx, W farnel troche drogie, znalazlem firme ktora da o polowe taniej ale nie mniej niz 28 sztuk!!!
Na Ebay najtaniej ale sprzedaja setkami :-).
Co do tranzystorow RD70HHF to one nigdy nie byly w cenie IRF HI , ale sa dostepne u kolegi SP5IZX , za takie same pieniazki mozna je miec z Tajwanu tyle ze czekac trzeba na nie miesiac .
Szykuje sie do zakupow w Chinach ( sprawdzone zrodlo)gdybys potzrzebowal cos to pisz na priv
maja troche fajnych elementow za smieszne pieniazki.
pozdrawiam


Załączone pliki
.pdf  BPFMINIYES.pdf (Rozmiar: 946.61 KB / Pobrań: 1959)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2011 0:38 przez SQ8Z.)
21-06-2011 0:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #34
RE: miniYES
Witam.
Wykonałem filtry BPF do MY, ale skończyłem na pasmie 14 MHz. Mam pytanie do kolegów którzy wykonali te filtry też dla pasm 21do 28 MHz. Jak sobie poradzili z pojemnościami elementu przełączającego (przekaźniki, diody). Od strony wejścia "niet problema" bo tam jest 50 Om, ale z drugiej strony przekaźnik jest podłączony bezpośrednio do cewki (wyjściowego obwodu rezonansowego). Załóżmy, że przekaźnik ma 2-3 pF. Jak mamy do przełączenia tylko dwa pasma np 21 i 28 to do obwodu wyjściowego jest podłączone 6 pF, ale jak przełączamy 9 pasm to do obwodu jest podłączone już 27 pF. Do tego należy dodać jeszcze pojemność wejściową płytki MY wynosząca ok 18 pF. Przy tak dużej pojemności ciężko jest zestroić pasma 24 i 28 przy podłączonych pozostałych obwodach. Można rozdzielić dodatkowym przekaźnikiem wyższe pasma od pozostałych, ale to i tak przy 4 przekaźnikach wychodzi 12pF. Dla 28 MHz jest to za dużo. No chyba ze dysponujemy EXTRA przekaźnikami o pojemnościach poniżej 1 pF. Z tego co wiem Henryk SP2JQR z tych powodów, filtry do swego MY skończył na pasmie 21 MHz.
Druga sprawa to podbicie sygnału na obwodach. Wszystko zależy jak mamy wykonaną płytkę podstawową, jakie ma pojemności wejściowe i oporność. Ja dokonałem pomiaru za pomocą NWT ("na stole" nie w układzie). Wyjście z generatora bezpośrednio na wejście filtrów, a detektor do wyjścia filtrów podłączyłem przez opornik szeregowy 1 kOm. Uzyskałem w takim układzie podbicie ok 5 dB, ale przecież opornik 1 kOm zabiera sporo sygnału bo powstaje dzielnik 1k/50 Om. Skoro ze stratą na 1 kOm_ie jest 5 dB podbicia, to bezstratne powinno być 18 dB. A najlepiej pomiar dokonywać w układzie, na wyjściu wzmacniacza na 2 MOSFETach, po sprawdzeniu jego wzmocnienia.


Załączone pliki Miniatury
İmage

.pdf  out3.5MY.pdf (Rozmiar: 17.4 KB / Pobrań: 1405)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2011 9:51 przez SP4HKQ.)
21-06-2011 9:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #35
RE: miniYES
Witam, nie zauwazylem problemu z pojemnosciami diod, ja stosowalem BA482, a obecnie dozo lepsze BA592.
W grudniu podjalem walke z obwodami do MY, usilowalem wykonac je na AMIDION'ach, pozniej na kubeczkach 10x10,o ile od 1,8 do 21 MHz nie bylo problemu, o tyle obwody na 28 sprawialy ogromne problemy.
Oprocz wlasciwej charakterystyki i niewielkiego tlumienia w pasmie, zalezalo mi na uzyskaniu wlasciwej impedancji wejsciowej a co za tym idzie SWR nie wiekszego niz 1,5:1.
Po kilkunastu dniach walk, postanowilem sprawdzic rozwiazanie kolegow zza wschodniej granicy i zaczalem robic obwody na strzykawkach 2mL ( srednica okolo 11mm). To rozwiazanie okazalo sie rewelacyjnym, latwosc zestrojenia i parametry +12-+13 dB podbicia oraz SWR ponize 1,5 przekonaly mnie do tego rozwiazania.
Jak pisalem wczesniej cale wejscie od 50 ohm BPF az do wyjscia mieszacza nalezy rozpatrywac jako jeden blok.
Jaka kolwiek zmiana , ktoregokolwiek elementu ma ogromne znaczenie i silny wplyw na elementy BPF ( zrozumiale w zwiazku z wysoka imp. wyjsciowa filtrow).
Zastosowana metoda pomiarowa to uruchomienie calego wejscia, zastosowanie jako DR1 dlawika na ferrycie 500uH!!
TR1 do TR3 najbezpieczniej FT37-43 i BN 202-43, VNA podlaczmy do wejscia filtrow , we pomiarowe VNA do punktu KT1.
Odpiecie VFO ( DDS) od mieszacza "uspokaja ogladany wykres.
VNA pozwala na blyskawiczne przejscie z funkcji filter, na pomiar SWR wejsciowe, miedzy wy VNa a we BPF zapinamy tlumik 20 dB,
najlepiej taki ktory da sie szybko wylaczyc w modzie pomiaru SWR.
Obwody ( strzykawki, a wlasciwie pierscienie osiagniege po pocieciu strzykawek) rozmieszczamy na PCB mieszajac kolejnosc pasm,
zniwelujemy w ten sposob wzajemne odzialywanie obwodow z sasiednich pasm.
I stroimy! krecac trymerkami i zmieniajac wzajemne polozenie cewek zwiekszajac lub zmniejszajac duystatns miedzy nimi.
Operacja zestrojenia jednego pasma to po pierwszych kilku podejsciach 2-3 minuty.
A teraz to co najwazniejsze: przez kilka miesiecy nie moglem ustalic dlaczego obwody na gornych pasmach nie moga osiagnac zalonego podbicia
( minimum +12dB) w przypadku 28MHz co najwyzej +5dB, nie wspominajac o pasmie 50MHz - 8 dB ( minus 8 !!!).
Po przetestowaniu materialow ferrytowych od u125 ( material 61) do u2000 ( material 77) i nie uzyskaniu porzadanego efektu, dobralem sie do samego 74HC4053!!
I tu zaskoczenie , okazalo sie ze wraz ze wzrostem czestotliwosci taktowania kluczami, nastepuje znaczny wzrost pobieranego przez 74hc4053 pradu.
Uklad zasilania oparty na diodzie zenera 10V oraz dzielnik 1/1 kom podajacy z zalozenia polowe napiecia zasilania na wy kluczy nie spelnial zalozonych wymagan.
Na czestotliwosciach od 21MHz w gore nastepowal znaczny spadek napiec.
Usunalem diode zenera a na jej miejsce wstawilem stabilizator 10V/1A , oraz wymienilem wartpsci rezaystorow w dzielniku, zastepujac 1 kom -> 150 ohm
( dwa na kanapke 300 ohm 1206).
W efekcie uzyskalem stabilny uklad zasilania 4053, i teraz dopiero obwody BPF stroja sie rowno na wszystkich pasmach od 1.8do 28 MHz.
Jestem praktykiem, i szkoda mi cxzasu na rozwazania dlaczego tak sie dzieje, jesli ktos ma lepszy pomysl na pokonanie tego problemu to chetnie skorzystam.
DOkonane zmiany nie wniosly zauwazalnych negatywnych zmian, szum na poprzednim poziomie, mkieszacz pracuje wlasciwie i przy odbiorze i przy nadawaniu w pelknym zakresie.
Odnosze wrazenie jest zrownowazony jak nalezy :-).
Testy te wykonalem na nowej PCB UT0IS, w miare wolnego czasu zastosuje to rowniez w poprzednich wykonaniach MY CW SMD i MY AVERS na elementach przewlekanych, ale uklad
wejscia we wszystkich rozwiazaniach jest identyczny wiec pewnie wyniki tej operacji beda identyczne.
Odnosze wrazenie ze zejscie do 9V zasilania ukladu TCA440 spowodowalo obnizenie szunow, stabilniejsza prace , mniej znieksztalcen, ale troszke mniejsze wzmocnienie .
Dlatego tez na wejsciu dolozylem wzmacniacz NORTONA na 2n3866 ( czekam na 2N5109) i dodatkowo kolejny zestaw filtrow trzyobwodowych na kazde pasmo tym razem 50/50 ohm.
Na wyzszych pasmach "wyciagam wszystko" sygnaly bez wskazan na S-mater sa 100% czytelne, w czasie gdy na danym pasmie sa normalne warunki propagacyjne wzmacniacz wylaczam.
Test selsktywnosci i odpornosci tego radio robilem jako praktyczny a wzorcowe stacje do sprawdzenia na 3,5 i 7 MHz to YL2GB i jakis starszy kolega z czech OKxxxx,
sa to stacje ktore wychodza u mnie na 59+60 dB a wlascieiw chyba wiecej bo wskazowka s-metra opiera sie na sciance miernika HI. na sasiednim kanale slysze tylko ich slady i nie sa w stanie zaklocic mi DX'a wychodzacego na poziomie zaklocen ( tla pasma)
podczas gdy na moim FT100MP na identycznej antenie odsluch +/- 10kHz nie byl mozliwy!
To na razie tyle, zabieram sie do PCB filtrow BPF 50/50 ohm tym razem przelaczanych przekazniczkami :-).
Korzystajac z okazji... prosba... jesli to mozliwe .. szukam jakiegos gotowego rozwiazania filtru CW np. 500Hz na tych samych kwarcach , pasujacego do obecnego SSB i najlepiej z ukladem dopasowania,
w przerwach miedzy zleceniami zawodowymi dozo czasu poswiecam na zabawe, ale doba ma tylko 24 godziny i nier ukrywam, pomoglo by mi to przyspieszyc nieco prace nad rozwinieciem koncepcji MY.
Pozdrawiam
Krzysztof SQ8Z
21-06-2011 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP8RHP Offline
Robert
***

Liczba postów: 189
Dołączył: 18-09-2009
Post: #36
RE: miniYES
Witam Krzysztof SQ8Z...

AVERS robi dedykowane filtry pod MiniYes-a , znalazlem foto na dysku..


Załączone pliki Miniatury
İmage

QRV 160m-3cm
KF :HexBeam 40/10m+Monoband Fuchs 78.6m-> 1.8/3.5MHz ,eATU+Delta LA2Y 40m/15m +MiniYes v.UT0IS/SP8RHP, V-Beam 2x190m 80/40m .
UKF: 4x15 el RA3AQ +4x23el RA3AQ+50el RA3AQ + 1.4m/90cm parabola
25-06-2011 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #37
RE: miniYES
Witaj, z tymi filtrami to jest troszke tak jak z filtrami kwarcowymi do UT0IS, robia.... tyle ze po zamowieniu trzech kompletow czekalem dwa miesiace.
Co do BPF do MY , mam pewne watpliwosci, otoz w zwiazku z olbrzymia wrazliwoscia na obciazenie ( we 10kom) najdrobniejsza zmiana w ukladzie ( chocby zastosowanie innych rdzeni na trafa) filtry trzeba stroic od poczatku.
Czy te filtry w latwy sposob daje sie przestroic.
Inna sprawa , ciekawe czy rzeczywiscie dadza podbicie 18dB???
Dzis skonczylem zabawe z trafkami ( robilem kilka kompletow).
Przy okazji pomierzylem TR2 wykonane na materialach Amidona 61, 43 i 77.
I tu potwierdza sie to co uzyskiwalem do tej pory. Najbardziej wlasciwym wydaje sie najbardziej popularny 43 , do HF 1,8 - 30 MHz bardzo dobry jest 77 ktory gwarantuje parametry na 1,8 i 3,5 MHz ( nie do konca otrzebne bo czylosc na tych pasmach (0,1uV) nie zostanie wykorzystana a wrecz moze przeszkadzac i wymagac tlumienia. Jesli zalezy nam na pasmach 7 do 28 MHz a do tego 50 MHz to nalezy zastosowac material 61.
Czytalem gdzies na tym forum opinie MY ws. Piligrim, gdzie ktos pisal ze jednym z minusow konstrukcji MY sa problemy z trafkami i materialem ferrytowym. Nie zgodze sie z ta opinia, material ferytowy podany powyzej jest sprawdzony w kilku egzemplarzach, dobieranie pierscionkow nie ma tu zastosowania poniewaz jako TR3 stosujemy rdzenie dwuotworowe BN202, 302. Przygotowuje konkretna i szczegolowa instrukcje zbudowania takich trafek i w formie PDF przedstawie niebawem.
Ponizej zrzuty ekranowe w pomiarow TR2. İmage İmage İmage İmage İmage İmage
Przepraszam, nie zauwazylem ze obrazki nie opisane, wystepuja w kolejnosci parami dla materialu 43 , 61, 77
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2011 18:37 przez SQ8Z.)
26-06-2011 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GREG Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 18-11-2010
Post: #38
RE: miniYES
Witam,
A co z filtrami LPF o MY? Jakie rozwiązanianie proponujecie?

Pozdrawiam
GS
28-06-2011 9:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP8RHP Offline
Robert
***

Liczba postów: 189
Dołączył: 18-09-2009
Post: #39
RE: miniYES
Witaj Greg...
Najlepsze i najprostsze a zarazem sprawdzone
filtry takie jakie Krzysztof zapodal w *.pdf-ie na strzykawkach.

QRV 160m-3cm
KF :HexBeam 40/10m+Monoband Fuchs 78.6m-> 1.8/3.5MHz ,eATU+Delta LA2Y 40m/15m +MiniYes v.UT0IS/SP8RHP, V-Beam 2x190m 80/40m .
UKF: 4x15 el RA3AQ +4x23el RA3AQ+50el RA3AQ + 1.4m/90cm parabola
28-06-2011 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GREG Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 18-11-2010
Post: #40
RE: miniYES
Dziekuje.
BFP już kolega zaprezentował, jakie proponujecie filtry LPF?


Pozdrawiam
Greg
28-06-2011 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości