Dobry soft do płytek designspark

Dobry soft do płytek designspark

Darmowy tylko trzeba zarejestrować, nawet do użytku zawodowego, nie ma ograniczeń pcb, jest intuicyjny (najważniejsze), generuje gerbery, ma router, dobre tutoriale -wspierany przez dużego sprzedawce półprzewodników RS. Po angielsku ale intuicyjny. "Łyka" biblioteki Eagla.
Designspark jest klonem programu pcb artist

Na tej stronie znajdziecie filmy o obsłudze pcb artist (mają zastosowane do designspark), pcb artist nie generuje jednak gerberów w wersji darmowej ale pdfy jak najbardziej tak, no i wygląda nieco ładniej w stosunku do designspark -ze względu jednak na gerbery wybrać warto jednak designspark.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2010 13:19 przez SQ4AVS.)
08-07-2010 10:12

RE: Dobry soft do płytek designspark
Polecam się przyjrzeć temu programowi, filozofia programu jest zrobić jak najprościej i nie za dużo kombinowania. Po paru latach używania sprintlayouta postanowiłem przejść na coś "normalnego" to znaczy coś co miałoby powiązanie pcb ze schematem. Testowałem trzy softy, kicad, target3001, designspark. Kicad odpadł jako pierwszy mimo polskiej wersji językowej i dobrych przewodników w necie, szereg rzeczy jeszcze niezbyt dobrze działa. Ze względu na brak ograniczeń i genialnie prostą obsługę (coś a la sprint layout polecam designspark). Biblioteki rysuje się w nim genialnie prosto i nie ma pewnych dziwactw Targeta (który po dokładnym przyjrzeniu się jest naprawdę niezły ale płatny).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2010 21:42 przez SQ4AVS.)
12-07-2010 17:39
3Z6AEF Offline
Waldek

Dołączył: 27-06-2009
RE: Dobry soft do płytek designspark
W chwili obecnej DesignSpark PCB ma logo firmy RS Components (podobnie jak właścicielem
Cadsoft, który zrobił Eagle jest teraz... Farnell Wink ).
Warto zainstalować (wcześniej trzeba się zarejestrować, bo przy instalacji trzeba podać
informacje z rejestracji) i samemu sprawdzić - polecam!
10-12-2010 14:41
SP8RHP Offline
Robert

Dołączył: 18-09-2009
RE: Dobry soft do płytek designspark
(10-12-2010 14:41)3z6aef napisał(a):  "Elektronika Praktyczna" 12/2010 zamieściła omówienie tego naprawdę ciekawego programu.
Cadsoft, który zrobił Eagle jest teraz... Farnell Wink ).
informacje z rejestracji) i samemu sprawdzić - polecam!
Witam Waldek...
Wlasnie za namowa Rafała zainstalowalem i przeszedlem rejestracje, narazie oswajam sie z programem Smile))).
10-12-2010 17:03
SP9FKP Offline
Piotr

Dołączył: 28-06-2009
RE: Dobry soft do płytek designspark
Działa pod Wine ale pozwala na zainstalowanie tylko 2 kopii z profilu, potem trzeba prosić o kolejne licencje. Na razie też się przyglądam.

Czy w przytoczonym magazynie z grudnia są przetłumaczone 3 tutoriale z pakietu ?
Czy ktoś się już doczytał o strategiach używanych w tym pakiecie? Bo jak na razie ani rozmieszczanie ani trasowanie nie zachwycają. "Oblewanie miedzią" robi prawie tak dobrze jak Kicad, jest nadzieja.
Proszę rozpakować archiwum i sprawdzić, czy pliki zawierają elementy biblioteczne bo z opisu się nie doczytałem ..

Załączone pliki
.zip  test.zip (Rozmiar: 22.91 KB / Pobrań: 1102)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2010 16:28 przez SP9FKP.)
10-12-2010 17:36
SP3NYF Offline
Zbyszek

Dołączył: 06-12-2009
RE: Dobry soft do płytek designspark
Próbuję narysować schemat w którym mają być użyte symbole miernika wskazówkowego (jak w załączniku) i nie mam pojęcia w której bibliotece tego szukać.
Może w ogóle nie ma (trochę bibliotek już przekopałem) i powinienem sam je zaprojektować?

Załączone pliki Miniatury

Zbyszek
SP3NYF
29-04-2011 10:32
SQ9RFC Offline
Jerzy

Dołączył: 02-07-2010
RE: Dobry soft do płytek designspark
Kicada odpuściłem całkowicie - nie miałem nerwów.
Sprint jest super - ale nie ma powiązania ze schematem.
Designspark - zainstalowałem, rozgryzam, podoba mi się. Intuicyjny. Trochę śmietnika jest w bibliotekach - niby mnóstwo elementów, ale tego co akurat potrzeba to nie ma. Widać wsparcie producentów elementów. Można szukać elementów po kodach producenta, ale prawdopodobieństwo posiadania na półce akurat tego konkretnego modelu jest znikome. Trzeba będzie jak zwykle stworzyć własną biblioteczkę.
Szybko narysowałem schemat. Wygenerowałem PCB. W przeciwieństwie do Sprinta ciągnie połączenia - i to jest bardzo dobre. Zobaczymy co będzie dalej.

Czy jest ktoś kto używa tego programu? Chętnie stworzyłbym grupę, wymienił się spostrzeżeniami.

73 JERZY SQ9RFC
27-03-2012 10:45

RE: Dobry soft do płytek designspark
Można użyć bibliotek eagla po konwersji. Ja np. nie mogłem znaleźć wyświetlacza alfanumerycznego. Nie ma softu który ma wszystkie biblioteki -brakujące zawsze należy dorobić. Ogólnie soft intuicyjny i dużo prostszy w obsłudze niż np. Kicad, który jest w polskiej wersji językowej
27-03-2012 17:00
SP6IFN Offline
Ryszard

Dołączył: 23-03-2010
RE: Dobry soft do płytek designspark
A może by się KTOŚ odważył i pokusił o przeprowadzenie małego szkolenia z obsługi tego programu,
choćby skrótowo, nawet w wersji "punktowej".......bo tak samemu to długo się studiuje opis w języku
innym niż "wschodni".
Rysio!
28-03-2012 18:21

RE: Dobry soft do płytek designspark
Ryśku ja mam ten sam problem ale w drugą stronę we wschodnim. Help jest z kupą rysunków -przemęcz się. Warto.
28-03-2012 19:19