Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NWT502 - prośba o pomoc
SQ8GUO Offline
Waldek
**

Liczba postów: 85
Dołączył: 15-06-2011
Post: #6
RE: NWT502 - prośba o pomoc
witam,

przy okazji wrzuce info ktore mam od wykonawcy urzadzenia (moze komus sie przyda) i tymi ustawieniami sie sugeruje:
1. Poczatkowe ustawienia NWT - wg screena ponizej "Parameterwerte eintragen":

.pdf  Der NWT-502.pdf (Rozmiar: 858.13 KB / Pobrań: 754)
Dokladnie tak mam jak autor zaleca. Jurek mowi zeby wlaczyc korekcje matematyczna. Poprobowalem ponownie z i bez korekcji matematycznej ale nie zauwazylem jakiejkolwiek poprawy. Bardziej sie skupie na kalibracji defsonde1 i zobacze.
Moze skupie sie na przemiataniu do 200MHz tak jak jest to widze na zdjeciach z manuala (po od 185MHz zaczynaja sie "krzaki" a nie wykres liniowy).
İmage - Otwarte z korekcja czy bez wykres wyglada tak samo.
Tak samo zamkniete (przy 230Mhz wykres zbiega sie z linia odB):
İmage

Przy okazji:
Moj NWT jak widac ma wewnetrzne tlumiki od kilku dB do 50dB, ale ponoc lepiej kalibracje przeprowadzic z zewnetrznym tlumikiem. Do kalibracji jeszcze wroce.
Ponizej tytulu "Inbetriebnahme" sa pokazane jak maja wygladac ustawienia w trypie przemiatania (wobbeln, sweep). Mam dokladnie tak samo.

2. Inne przydatne informacje, tj. jak robic pomiary np. czyms co nazywaja Reflexionsmesskopf (do pomiaru SWR anten).

.pdf  Anwendung_NWT.pdf (Rozmiar: 1.33 MB / Pobrań: 664)

.pdf  BX-066.pdf (Rozmiar: 401.79 KB / Pobrań: 1480) - Pomiary tym Reflexionsmesskopf z ukladem TDC-10-1

.pdf  Optimierung Reflexionsmesskopf.pdf (Rozmiar: 493.89 KB / Pobrań: 691) - Jak usprawnic te przystawke do pomiaru SWR (Reflexionsmesskopf).
Pomiar mojego End-Feda, ktory sie zgadza z pomiarami Max6:

İmage wobbeln do 30MHz
İmage SWR do 30MHz


.pdf  Softwarebeschreibungv2xx.pdf (Rozmiar: 737.25 KB / Pobrań: 775) - opis softu

ok, na dzis moze tyle. jest pozno. Myslalem ze uda sie odniesc do Waszych maili Andrzeju i Jurku.

p.s.[/b]Jurek[b],
jeszcze prosba o wyjasnienie:
Cytat:Zmontuj układ pomiarowy, ale nie dolutowuj do układu gorących końcówek sond - tylko po prostu zewrzyj je ze sobą (zlutuj).
O jaki uklad pomiarowy chodzi?
Czy chodzi o pomiar impedancji WE/WY (cz maja po 50 om?).

Bede czytal jak zrobic kalibracje sondy logarytmicznej i sprobuje (takze wg opisu Andrzeja).
dzieki Panowie. dobrej nocy!
W>

p.s. mam jeszcze cala ksiazke w pdf po niemiecku jak mierzyc NWT ("HF-Messunge mit dem NWT.pdf"), ale tu na forum jest ogranicznie do 16MB a plik ma 47MB. zaden kompresor tego nie chce scisnac do takiego romziaru. a szkoda. moze ktos by skorzystal (w razie czega na email moge podeslac).


Załączone pliki Miniatury
İmage
19-01-2020 2:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
NWT502 - prośba o pomoc - SQ8GUO - 01-10-2011, 0:41
RE: NWT502 - prośba o pomoc - SQ6OXK - 06-10-2011, 21:57
RE: NWT502 - prośba o pomoc - SQ8GUO - 19-01-2020 2:37
RE: NWT502 - prośba o pomoc - SQ8GUO - 25-01-2020, 17:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości