Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana regulaminu
SP5FCI Offline
Piotr
**

Liczba postów: 69
Dołączył: 20-06-2009
Post: #1
Zmiana regulaminu
Witam serdecznie

Szanowny Adminie, czy jest szansa na uzyskanie wyjaśnień , dlaczego powstały ograniczenia w zakresie akcji "płytkowych", podawania linków do sklepów itp.

Oczywiście szanuję kawał dobrej roboty, ale moje zapytanie nie jest przykładem "czepialstwa".

Wydaję mi się , że to co tutaj robimy traktujemy jako hobby, a chyba wszystkim nam chodzi , żeby to nasze hobby miało jak największy zasięg z korzyścią dla wszystkich.

Osobiście nie mam żadnych korzyści materialnych z tego że zamieszczam link do sklepu.

Akcje "płytkowe" też nie dają mi żadnych korzyści , oprócz satysfakcji z tego że dana rzecz pojawi się u dużej ilości osób, być może będzie to dla kogoś pierwsze własnoręcznie zrobione urządzenie.



Serdecznie pozdrawiam Piotr SP5FCI
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2011 21:08 przez SP5FCI.)
03-10-2011 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
admin Offline
Administrator
*****

Liczba postów: 91
Dołączył: 01-02-2009
Post: #2
RE: Zmiana regulaminu
Forum HM jest miejscem wymiany poglądów i dyskusji technicznej. Od początku nie mieliśmy nic przeciwko drobnym akcjom płytkowym oraz wskazówkom gdzie kupić trudniej dostępne elementy. Niestety coraz częściej zaczęły pojawiać się akcje produkcji dużych ilości płytek oraz propozycje zakupów hurtowych. Forum nie może pełnić roli sklepu internetowego. Do realizacji takiej działalności są wyspecjalizowane portale aukcyjne oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Nie mamy nic przeciwko zamieszczaniu ogłoszeń informujących o realizacji prywatnej akcji płytkowej czy zakupowej. Kontynuacja takiej akcji musi odbywać się poza forum. Forum nie może być pośrednikiem ani stroną w takich transakcjach. Takie informacje jak ceny, listy, wpłaty powinny być przekazywane poprzez korespondencję prywatną poza forum. Administracja forum nie bierze odpowiedzialności za treść ogłoszeń oraz transakcje zawierane pomiędzy użytkownikami forum.

Regulamin zabrania jawnej reklamy i zamieszczania linków do stron komercyjnych (banki, biura podróży, hotele, restauracje, ... itp). Nie ma problemu w podawaniu linków do miejsca zakupu trudno dostępnych elementów czy ciekawej usługi na potrzeby naszego hobby.

Administratorzy Forum HM
03-10-2011 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #3
RE: Zmiana regulaminu
No cóż, zmiany chyba są zbyt radykalne,a radykalizm w ich przestrzeganiu chyba przesadzony - szczególnie w przypadku FCLU - czyli akcji rozpoczętej PRZED wprowadzeniem nowego regulaminu. No i zdecydowanie nie jest to akcja komercyjna.
Właściciel jednakże ma prawo, by robić na swoim podwórku to na co ma ochotę... No to niech robi, ale ze świadomością, że z miejsca kultowego może zrobić się coś przeciętnego i elektrodowego.

Nie zwykłem pouczać adminów, ale mniej śmiesznie by było, gdyby w regulaminie, w którym piszą o ortografii sami błędu ortograficznego nie popełnili... :-)
Tak to pechowo bywa...

Kto go (błąd) znajdzie przed adminami?

73
MAc
sp9mrn
04-10-2011 2:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #4
RE: Zmiana regulaminu
Witam kolegow,
szkoda ze dopiero teraz ( kilka godzin za pozno trafilem na ten temat).
Szanowny Adminie piszesz:
"Niestety coraz częściej zaczęły pojawiać się akcje produkcji dużych ilości płytek oraz propozycje zakupów hurtowych."

nie zakladam z gory ze mam racje, ale odnosze wrazenie ze albo cos umknelo mojej uwadze albo.... nie moge doszukac sie tych duzych ilosci plytek i hurtowych zakupow.
W swoim temacie zakup kwarcow do filtrow nieopatrznie uzylem sformulowania hurtowy zakup i to moze stad????
Siedze w branzy elektronicznej od 40 lat i przeraszam ale zakup 2000 sztuk kwarcow nie ma nic wspolnego z zadnym hurtem :-) , pojecie hurtu dla tej pozycji i w tej branzy zaczyna sie od 50 000 sztuk -Smile.
Akcje kolegow polegajace na zebraniu grupy chetnych na PCB sa rewelacyjne :-), i wszyscy wiemy ze im wiecej sztuk zamawiamy tym atrakcyjniesza bedzie cena.
I chwala tym ktorzy potrafia zebrac np. 100 chetnych bo po pierwsze koledzy kupia to tanio, po drugie mamy wieksze szanse na poprawe jakosci i mozliwosci technicznych w naszym srodowisku.
Przeraszam ale uwaga administratora w stylu "bo od takich ilosci sa specjalne firmy" brzmi jak : musicie zaplacic wiecej i dac zarobic posrednikowi ;-(.
Jedynie ktos kto nigdy nie robil takiej akcji, moze miec jakiekolwiek watpliwosci czy podejrzenia o chec czerpania z tego zyskow czy wrecz robienia na tym interesow.
Kazdy kto choc raz wzial na siebie takie zobowiazanie ( organizacje , wplaty, zamowienie, wysylke) doskonale wie ze narobi sie przy tym jak wol, straci dziesiatki jesli nie setki godzin i jesli na koniec wyjdzie na "0" to powinien byc szczesliwy. A teraz rachunek zyskow i strat:
w czesci zyski zapisze:
niska cena, dobra jakosc, powszechnosc , pokazanie ( danie przykladu ) ze mozna
za tym wiecej wykonanych ukladow, przy wiekszej ilosci wykonujacych kontakty, wymiana doswiadcen i docelowo wieksze prawdopodobienstwo osiagniecia sukcesu. Jednym slowem, zabawa, edukacja i budowanie pozytywnych relacji miedzyludzkich.
w czesci straty, wlasnie co mam w tej czesci wpisac? aby nikogo nie obrazic?
nic tu nie wpisze
Sledzac watek PCB do miernika LCF widze ze nie jest latwo i Piotr wlozyl w to sporo czasu i energii , ja ze swojego podworka na swiezo moge napisac tyle
8 dni po 9 godzin...tyle czasu miusialem poswiecic aby kilkunastu kolegow moglo otrzymac selekcjonowane kwarce, ceny ktore udalo mi sie uzykac :-) bez komentarza, teraz tyko pakujac zastanawiam sie ile bede musial doplacic do kazdej przesylki bo troszke za dozo waza jak na ustalona cene :-).
O zyskach dla kolegow pisal nie bede, a moj zysk :-) przy okazji mam ( za swoje pieniazki kilka komletow do filtrow, mam ogromna satysfakcje z wykonanej pracy i zdobylem doswiadczenie ktore trudno zdobyc pracujac z mniejszymi ilosciami tych elementow.
I tu powroce do poczatku i zadam pytanie:
komu i dlaczego to przeszkadza ;-)? bo cytowane admina stwierdzenie ze:
"Niestety coraz częściej zaczęły pojawiać się akcje produkcji dużych ilości płytek oraz propozycje zakupów hurtowych."
przepraszam ale z rzeczywistoscia i faktami niewiele ma wspolnego.
widze ostatni punkt w ostatnim paragrafie regulaminu i o ile nie zamierzam dyskutowac w kwestii podjetej decyzji ..bo prawo admina jest tu bezsprzeczne, o tyle punkt ten nie oznacza ze Admin wie co to sa zakupy hurtowe i doze ilosci plytek. Prosze panie Adminie nie traktuj mojej wypowiedzi jak ataku i wybacz ale ja od urodzenia mam tak ze jak czarne to czarne , a jak biale to biale i nie ma takiej sily ktora zmusi mnie abym udawal ze krol nie jest nagi.
W kwestii punktu 6 paragraf 3 sprawa jest oczywista, co zamieszcze na forum ma zostac, nawet jesli sie obraze i sobie pojde, bo jesli zabiore ze soba to mowiac prosto rozwale sens wszystkich watkow w ktorych pisalem, o.k.
W kwestii punktu 7 paragraf 1 , widze juz sprawa sie wyjasnila i ciesze sie z takiej interpretacji, mialbym tylko prosbe aby w regulaminie ten pukt rozwinac o te wlasnie interpretacje, bo koledzy siedza jak mysz pod miotla i nie chcac nikomu sie narazac nie zamieszcza zadnego linka ani informacji o mozliwosci zakupu potrzebnych nam elementow.
Na koniec pozwole sobie wyrazic wdziecznosc za fakt ze SP-HM istnieje, cenna to inicjatywa i chetnie korzystam z tego forum, mam nadzieje ze nic nam sie tu nie popsuje i po wyjasnieniu nie do konca czytelnych problemow bedziemy mogli bawic sie i rozwijac nasze wspaniale hobby :-)
przepraszam za przydlugi tekst, ale chce byc dobrze zrozumiany, dziekuje i pozdrawiam
Krzysztof Sip
SQ8Z
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2011 3:00 przez SQ8Z.)
04-10-2011 3:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2QCA Offline
Artur
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 22-06-2009
Post: #5
RE: Zmiana regulaminu
(03-10-2011 22:48)admin napisał(a):  Niestety coraz częściej zaczęły pojawiać się akcje produkcji dużych ilości płytek oraz propozycje zakupów hurtowych. Forum nie może pełnić roli sklepu internetowego. Do realizacji takiej działalności są wyspecjalizowane portale aukcyjne oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Administratorzy Forum HM

Powiem wprost czy Wam się to spodoba czy nie - przesadziliście panowie Administratorzy. Tak jak Krzysztof SQ8Z, JA TEŻ NIE WIDZĘ tych duzych ilości płytek.

I nie zgadzam się z zakazem takich akcji - skoro można było robić płytki do Pilgrima to czemu nie można innych ? Moim zdaniem nikt tu kasy nie robi.

Ale żeby dyskusja była merytoryczna a nie emocjonalna: proszę o podanie konkretnie przykładów na te duże ilości płytek.


73! Artur sp2qca
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2011 3:34 przez SP2QCA.)
04-10-2011 3:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #6
RE: Zmiana regulaminu
witam ponownie, jak pisalem poprzednio, zanim napisze czy powiem ..najpierw poczytam, poslucham ;-).
Niedaleko od tego tematu mamy watek o jednoznacznej nazwie:
"IDEA GRUPY HOME MADE"
i coz w nim napisano:
"Przygodę z budowaniem urządzeń radiowych może rozpocząć każdy młody radioamator dysponujący nawet bardzo skromnymi możliwościami lokalowymi i finansowymi.
CO takiego i gdzie sie wydarzylo ze nagle zmieniamy regulamin tak ze juz nie pochylamy sie nad ( na czerwono) wyraznie kiedys istotnym problemem??
Ja tu jestem poniewaz uwierzylem ze :
"Jeśli posiadasz ciekawe umiejętności lub doświadczenie i zechcesz je przekazać innym zapraszamy na spotkania grupy oraz do dyskusji na forum."
Przeczytalem uwaznie trzy razy i.... nie dostrzeglem niczego co byloby spojne z nowa polityka i regulaminem forum.
Przepraszam panowie administratorzy, ale zaczynam byc bliski zyczenia abyscie zastanwili sie czy "lepsze" nie zaczyna byc wrogiem "dobrego".
Na dzis az prosi sie aby westchnac : " a tak ......mialo byc pieknie"
pozdrawiam

Krzysztof Sip SQ8Z
p.s.
otrzymalem dzis od kolegi link do pewnego forum... piekne bylo :-) i wartosciowe
tak je ulepszano ze dzis to obraz nedzy, frustracji i ropzaczy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2011 4:19 przez SQ8Z.)
04-10-2011 4:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ4RNF Offline
Łukasz
***

Liczba postów: 213
Dołączył: 19-04-2010
Post: #7
RE: Zmiana regulaminu
(03-10-2011 22:48)admin napisał(a):  Od początku nie mieliśmy nic przeciwko drobnym akcjom płytkowym oraz wskazówkom gdzie kupić trudniej dostępne elementy.

Panie Administratorze, a czy zakup zbiorowy 20szt pcb można nazwać hurtowym?
Ja tu czegoś nie rozumiem. Przez cały okres mego pobytu na tym forum byłem przekonany, że - z założenia - ma ono pomagać radioamatorom. Oczywistym jest, że im więcej kolegów się zgłosi na taką akcję, tym cena jednostkowa płytki będzie niższa. Chyba po to są te akcje. Nie zauważyłem aby ktoś próbował rozprowadzać jakieś niesłychane ilości i jeszcze na tym zarabiał. Nie popadajmy w skrajności!

Z pozdrowieniami,
Łukasz SQ4RNF
04-10-2011 9:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,248
Dołączył: 28-06-2009
Post: #8
RE: Zmiana regulaminu
Koledzy, to prywatne Forum, za prywatne pieniądze. Każdy z nas zgodził się z Regulaminem, wyrażając swoją wolę przy logowaniu. Osobiście nie przeszkadzają mi akcje zakupowe ale rozumiem obawy Administracji, bo z US nie da się dyskutować. Mamy dwa wyjścia: zastosować się do reguł i użyć inteligencji, by załatwić to co potrzebujemy bez zbędnego rozgłosu lub obrazić się i "zabrac swoje zabawki by pójść na swój plac". Dyskusje są bezcelowe...
04-10-2011 9:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ9MDD Offline
Rysiek
****

Liczba postów: 380
Dołączył: 01-02-2009
Post: #9
RE: Zmiana regulaminu
(03-10-2011 21:08)SP5FCI napisał(a):  Witam serdecznie

Szanowny Adminie, czy jest szansa na uzyskanie wyjaśnień , dlaczego powstały ograniczenia w zakresie akcji "płytkowych", podawania linków do sklepów itp.

Oczywiście szanuję kawał dobrej roboty, ale moje zapytanie nie jest przykładem "czepialstwa".

Wydaję mi się , że to co tutaj robimy traktujemy jako hobby, a chyba wszystkim nam chodzi , żeby to nasze hobby miało jak największy zasięg z korzyścią dla wszystkich.

Osobiście nie mam żadnych korzyści materialnych z tego że zamieszczam link do sklepu.


Pozwoliłem sobie na tak obszerny cytat bo to chyba jest najczystsza kwintesencja naszych obaw co do nowego regulaminu.

Myślę, a nawet jestem święcie przekonany że nowy regulamin nie godzi ani w akcje płytkowe, ani w podpowiedzi co kupiłem tutaj czy tam...
Zwróćcie koledzy jednak uwagę na tytuły niektórych postów. Też zacytuję:
"PA do PILIGRIMA - uruchamiamy produkcję"
"BPF i LPF - PCB - lista do nowego zamówienia - uruchamiamy produkcję"

Oczywiście kto przeczyta wątki, kto rozumie idee kierujące radioamatorami razem namawiającymi się na jakieś wspólne prace zakupy itd, wie że jest to niegroźna forma wspólnych zakupów kilku zapaleńców.
I absolutnie nie podejrzewam by kolega który na przykład kupi 1000 szt kwarców i pracowicie je przemierzy opisze, podzieli, w jakikolwiek sposób na tym zarobi.
My to wiemy, admin to wie, ale...
Z własnego doświadczenia* wiem że nasze środowisko (jak każde) posiada na wyposażeniu czarną owcę. Może owa czarna owca jeszcze tutaj nie trafiła, a może już patrzy na te wątki i smaży donosik do, na przykład Urzędu Skarbowego, albo CBŚ, albo jeszcze jakiegoś CBA, bo nie dość że ONI tutaj tajemnicze rzeczy robią, to jeszcze jakąś produkcję uruchamiają (zapewne nielegalnie).
Myślę że ani admin ani nikt inny nie ma zamiaru torpedować tych pożytecznych inicjatyw, namawiam jednak do większej powściągliwości na forum. Można na przykład tak:
"Zamierzam uruchomić Analizator VK5JST jeśli ktoś chce się podczepić zapraszam na PW"
Do tego post: "lista zamknięta..."
Nie boli, nikomu nie wadzi i admin będzie spał spokojnie, a i o szóstej rano nikt do drzwi mu nie załomocze.

Zwróćcie koledzy uwagę na jeszcze jeden aspekt, tak naprawdę regulamin opisuje to jak na forum się zachowujemy. Piszemy na temat, wątki ładnie opisane co zawierają i generalnie staramy się trzymać poziom. I jeśli coś robiliśmy dobrze uważam że nie ma co tego zmieniać.
To taki mój subiektywny punkt widzenia**.

* Wpis na mojej stronie dział aktualności z dnia: 03.06.2009.
** Oczywiście nieco przerysowałem problem by jasno przekazać o czym myślę.

...przede wszystkim nie zakłócać...
04-10-2011 10:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TG50 Offline
Józef
***

Liczba postów: 178
Dołączył: 20-11-2009
Post: #10
RE: Zmiana regulaminu
Dla mnie nic się nie zmieniło po przeczytaniu nowego regulaminu. Chcę sprzedać jedną, dwie płytki daję drobne ogłoszenie.
Szukam chętnych na wspólną akcję płytkową robię to samo, proszę o delkarację na PW podając szczegóły, ustalamy wykonawcę, podaję adres wybranej firmy gdzie składam zamówienie i dokumentację i każdy zamawia sobie indywidualnie po ustalonej cenie dla danej pytki. Nie ma problemu z rachunkami, paragonami, przelewami, podatkami i każdy może przyłączyć się do akcji. Tak chyba była robiona płytka syntezy do Piligrima i to się sprawdziło.

Czy na innych forach jest inachej ?
Może warto wzorować się na innych rozwiązaniach ?

Codziennie jesteśmy atakowanie stertą śmieci reklamowych, radio, TV, gazety, skrzynki na listy, internet a tu mamy spokój i bardzo dobrze, dlatego na ograniczenia reklamowe patrzę pod tym kątem. Administrator ma teraz narzędzie to walki ze spamem reklamowym.
04-10-2011 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości