Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
SP9JMD Offline
Adam
*

Liczba postów: 35
Dołączył: 14-02-2010
Post: #1
Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
Witam. Proszę o podpowiedź jak mają wyglądać prawidłowo przebiegi na oscyloskopie w przypadku mieszacza FST3125 gdzies juź widziałem w sieci na polskiej stronie coś takiego . Dzieki Adam
06-04-2011 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9JMD Offline
Adam
*

Liczba postów: 35
Dołączył: 14-02-2010
Post: #2
RE: Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
Koledzy , czy ktoś może zrobić dla mnie taki pomiar na oscyloskopie działającego mieszacza na FST3125 , będzie to pomocnie nie tylko dla mnie lecz wielu innych konstruktorów będzie miało pomoc techniczną chciałem mieć pewność , że wszystko działa u mnie prawidłowo , tyle dobrze że roofing filter mam możliwość przemierzyć za pomocą NWT7 i ten człon działa u mnie ok . Dzięki Adam
27-04-2011 9:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #3
RE: Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
Witaj Adam.
FST3125 jest sterowane dwoma sygnałami w przeciw-fazie a wiec przesunięte o 180 st . Wypełnienie obu przebiegów musi być jednakowe. Brak tej symetrii powoduje wzrost harmonicznych przy nadawaniu, jeśli mieszacz wykorzystujemy też w torze nadawczym. Ja obecnie stosuję klucze FST3257 i równowagę reguluję przez zmianę napięcia pod-polaryzowania na wejściu sygnału generatora. Ten układ ma więcej logiki sterującej niż 3125 i łatwiej uzyskać zakładane parametry. Nie mam niestety przebiegów z oscyloskopu to nie mogę zamieścić. Ale jak pamiętam to spore problemy miałem z układem kształtowania sygnału na AC86 i dlatego zrezygnowałem z kluczy FST3125 w układzie mieszacza wejściowego.
27-04-2011 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5AQT Offline
Roman
***

Liczba postów: 201
Dołączył: 02-03-2009
Post: #4
RE: Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
Witam
Tak w przybliżeniu powinny wyglądać sygnały wychodzące na Mixer.
Są to pomiary wykonane na wyjściach 74AC164. İmage İmage İmage İmage İmage


Jak wrócę z działki to jeszcze napiszę w tym temacie kilka słów.
VY 73 Roman SP5AQT.


Załączone pliki Miniatury
İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2011 8:49 przez SP5AQT.)
28-04-2011 8:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9JMD Offline
Adam
*

Liczba postów: 35
Dołączył: 14-02-2010
Post: #5
RE: Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
Dziękuję Bardzo Kolego Romanie za zamieszczenie tych widoków , to sygnał prostokątny , który steruje np FST3125 , jeszcze tylko jedna sprawa , jak będzie wyglądał sygnał na wyjściu mieszacza za transformatorami kiedy doda się do tego prostokątnego przebiegu 12,6Mhz z np DDS , na wejście mieszacza sygnał z generatora np 60mV i częstotliwość 3,6Mhz . Chodzi mi o wygląd sygnału po przemieszaniu ten o częstotliwości 9Mhz . Dzięki za pomoc . Adam
28-04-2011 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #6
RE: Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
Sygnał z VFO tylko włącza i wyłącza klucze. Można to sprowadzić (teoretycznie) do przekaźników, które odpowiednio szybko będą przełączane. Wpuszczasz "Sinus" i otrzymujesz "Sinus" przesunięty w zakres pracy pośredniej. Więc jak wpuszczasz 10mV to na wyjściu otrzymasz po mieszaniu ok 5 mV (prawie połowę), bo mieszacz na kluczach wprowadza tłumienie o wartości ok 6 dB. To najogólniej można napisać o tym mieszaczu. Ja uzyskałem tłumienie 4.5 dB na niższych pasmach i 5.5dB na wyższych.
29-04-2011 8:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #7
RE: Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
Czy te układy opisane jako działające od 20 MHz nie będą działały poprawnie np. na 3,5 MHz ???
http://www.skyworksinc.com/uploads/docum...00176G.pdf
Mam zamiar zakupić takie i zbudować swój pierwszy mieszacz na kluczach ale nie wiem czy będą działały poniżej 20MHz.
Może ktoś się wypowie na ten temat
30-11-2011 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #8
RE: Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
Marcin, a dlaczego akurat takie klucze chcesz kupić?
Moim zdaniem to bardziej taki elektroniczny przekaźnik, a nie klucz. Powyżej 500MHZ to nawet 6 W można przełączać i zgodnie z pdf pracuje od 20 MHz.
Lepiej użyć klucze, które zostały wykonane na jednej strukturze krzemu, a więc coś typu FST. Parametry takich kluczy będą jednakowe i pracują od DC.
30-11-2011 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #9
RE: Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
Koledzy!
zauważcie, że tu w naszych mieszaczach zupełnie nie chodzi o maksymalną czy minimalną częstotliwość sygnału kluczowanego, bo ta z reguły jest wysoka,
istotna jest maksymalna częstotliwość kluczowania, czyli przełączania klucza, a ta chyba w ogóle nie jest podana w katalogu, chyba, że coś przeoczyłem.
30-11-2011 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,362
Dołączył: 29-01-2010
Post: #10
RE: Uruchomienie H-mode mixera - pytanie
podana jest w typowy sposób, czyli w ns
30-11-2011 18:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości