Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #1
Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
Witam. Na stronie http://rd3ay.cqham.ru/DDS_PC.htm została opublikowana ciekawa synteza z kolorowym wyświetlaczem od telefonu komórkowego Simens S65 (LS020B8UD05). Sercem syntezy jest DDS AD9951. Już kilku kolegów: SP6EER, SP3GTG , SP4D i piszący SP4HKQ wykonało tą syntezę i potwierdzamy jej wysokie walory techniczne jak i funkcjonalne. Wyświetlacz oglądany w naturze jest ładniejszy niż na zdjęciach (nie widać prążków). Moja wiedza na temat procesorów ogranicza się do tego że istnieją. Może koś z kolegów programistów przymierzył by się do wykonania naszej własnej "polskiej" syntezy. Zaprogramowany procesor ATMEGA32, można zamówić u Konstantina RD3AY. Koszt wynosił 10 Euro (ale w między czasie mocno podrożały procesory).
10-11-2010 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ6ADE Offline
Radjoamator.
****

Liczba postów: 539
Dołączył: 05-04-2010
Post: #2
RE: Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
Pociesznie wygląda ten babolec "botton" na lcd Wink
İmage

tylko na FM UKF -> Just True Sound Hi-Fi Smile
10-11-2010 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
HM_DIPOL Offline
Heniek
***

Liczba postów: 172
Dołączył: 27-04-2010
Post: #3
RE: Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
Prawdziwy z Ciebie Maruda i malkontent Big Grin , synteza jest więcej niż OK. Nowoczesny DDS, procek i kolorowy wyświetlacz, niewielkim nakładem uzyskujemy bardzo nowoczesny wygląd radia HM.
A sam błąd, trzeba napisać do kolegi RD3AY i poprawi, każdemu przy tak rozbudowanym projekcie może się przytrafić szczególnie jak pisze w "inostrannym" języku. Kolega kiedyś przerabiał soft na rosyjski, to dopiero był kabaret!
Czy ta synteza ma mnożnik VFO do SDR i homodyn z mieszaczami na kluczach ?
Czy można kupić taką płytkę drukowaną jak na zdjęciach ?

Piligrim SMD w małym pudełku z taką syntezą i jest radio na wyjazdy.
10-11-2010 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP8RHP Offline
Robert
***

Liczba postów: 189
Dołączył: 18-09-2009
Post: #4
RE: Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
(10-11-2010 18:41)hm_dipol napisał(a):  Prawdziwy z Ciebie Maruda i malkontent Big Grin , synteza jest więcej niż OK. Nowoczesny DDS, procek i kolorowy wyświetlacz, niewielkim nakładem uzyskujemy bardzo profesjonalny wygląd radia HM.
A sam błąd, trzeba napisać do kolegi RD3AY i poprawi, każdemu przy tak rozbudowanym projekcie może się przytrafić szczególnie jak pisze w "inostrannym" języku. Kolega kiedyś przerabiał soft na rosyjski, to dopiero był kabaret!
Czy ta synteza ma mnożnik VFO do SDR i homodyn z mieszaczami na kluczach ?


Czy można kupić taką płytkę drukowaną jak na zdjęciach ?

Piligrim SMD w małym pudełku z taką syntezą i jest radio na wyjazdy.

Czesc Henryk...
Tak oczywiscie jest mozliwosc takiej pracy
.. poczytaj tylko ;
CYT:
1. Частота на выходе синтезатора равна значению на ЖКИ.
2. Частоте на выходе синтезатора в два раза выше значения на ЖКИ.
3. Частоте на выходе синтезатора в четыре раза выше значения на ЖКИ. То есть используется в таких схемах,
где для получения квадратурного сигнала используется делитель частоты синтезатора на четыре.

Moje podkreslenie odnosi sie do mieszaczy na kluczach.


Tak piszac do RD3AY mozna nie tylko kupic pcb ale gotowego skladaka , albo kita...ja przynajmniej pisalem o to w jezyku rosyjskim( pcb).
http://rd3ay.cqham.ru/payment.htm.
W jez. rosyjskim niema nic dziwnegoSmile)) jedna z drukarek-> menu mam w tym jezyku i jakos nie ubolewam(Canon).
P.S. Oczywiscie glowny watek zapodaje mozna przesledzic http://www.cqham.ru/forum/showthread.php...perpage=30 od samego poczatku jak to powstawalo warto poczytac!!!...
Nowy temat DDS-a jest http://www.cqham.ru/forum/showthread.php?p=242322
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2010 21:19 przez SP8RHP.)
10-11-2010 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #5
RE: Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
Tak z ciekawości poskładałem sterownik do syntezy RD3AY w wersji przewlekanej na druku zaprojektowanym przez Zdzisława SP4HKQ.
Kolorowy wyświetlacz mimo małych wymiarów jest bardzo czytelny i wygląda to bardzo fajnie (kolor w HM). Obsługa, dzięki opisom klawiszy na LCD jest bardzo prosta i nie wymaga posługiwania się instrukcją.
Bardzo fajne rozwiązanie do radia urlopowego, w stacjonarnym przydałby się zdecydowanie większy wyświetlacz.
Niestety w oprogramowaniu jest kilka błędów np. w wyświetlaniu częstotliwości (RIT+zmiana pasma).
Na najbliższym spotkaniu HMG na PW będzie możliwość pobawienia się bym co widać na zdjęciach.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage

73 Adam
09-12-2010 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
K2KP Offline
Arek
***

Liczba postów: 114
Dołączył: 06-07-2009
Post: #6
RE: Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
Adam ,
Czy mozesz udostepnic PCB tutaj na forum albo podeslac mi. Chetnie sam wykonalbym ta plytke . Drugie pytanie - jak dostac wsad do procka?
Moj email tarniowy@yahoo.com

Pozdrawiam Arek

KC2TXZ
09-12-2010 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #7
RE: Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
Witaj Arek.
Z PCB nie ma problemu w każdej chwili mogę ci podesłać. Ale jest problem z wsadem. Konstruktor syntezy Konstantin RD3AY zaszyfrował bootloadera i musisz mieć procesor z wgranym programikiem ładującym. Inaczej synteza nie ruszy. RD3AY sprzedawał te procesory po 10 Euro lub po 15 $ za szt. Jak jest obecnie to nie wiem. Sprzedawał też PCB syntezy po 5 Euro lub 8 $, Ponieważ i tak musisz się skontaktować z Konstantinem jak chcesz robić syntezę w sprawie procka to i zagadaj o PCB. Procesor to Atmega32 w obudowie TQFP. Natomiast w obudowie PDIP to było specjalne zamówienie i tylko kilka sztuk.
09-12-2010 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
K2KP Offline
Arek
***

Liczba postów: 114
Dołączył: 06-07-2009
Post: #8
RE: Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
Dziekuje Zdzislaw za odpowiedz.
Sprobuje skontaktowac sie z autorem i zobaczymy co i jak.Oczywiscie jak jest mozliwosc to od razu zakupie PCB - zobaczymy czy dalej sa dostepne.

Pozdrawiam Arek
09-12-2010 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP8NTY Offline
Waldek
**

Liczba postów: 52
Dołączył: 20-08-2009
Post: #9
RE: Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
Coś mi się wydaje że oprogramowanie już jest dostępne dla wyświetlacza z komórki jak i drugiej wersji lcd 2x16 ale nie jestem pewien. Pozostanie napisanie do autora, przeczytanie ponad 200 postów na http://www.cqham.ru/forum/showthread.php...ight=ra3ay oraz próba w Proteusie plików .*hex z forum.

powodzenia
09-12-2010 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
HM_DIPOL Offline
Heniek
***

Liczba postów: 172
Dołączył: 27-04-2010
Post: #10
RE: Synteza RD3AY z kolorowym wyświetlaczem
Niestety , to jest inna synteza na układzie AD9832. Wersja na AD9951 jest nadal tylko do kupienia razem z procesorem (stan sprzed tygodnia). Projekt jest ciekawy, szkoda że długo trzeba czekać na płytki i procesory, kasa jest w tym momencie pomijalna tylko ten czas i dostępność.
10-12-2010 10:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości