Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #1
Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
Witam! Słuchając Pana A. Woźnego okazuje się że łączność telepatyczna jest możliwa. Pod pewnymi warunkami, łaczność z obcymi cywilizacjami też... Sami zobaczcie! Nie wiem jak Wam ale mnie sie podoba, zwłaszcza tzw. "Efekt Zenona" jest obiecujacy. Okazuje się ża jak czegoś bardzo chcemy to sie udaje. takze pod pewnymi warunkami...
https://www.youtube.com/watch?v=YIphpoAoTPg
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2019 11:21 przez SP3SUZ.)
22-10-2019 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #2
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
Zanim tam zajrzę to podaj długość fali i częstotliwość, rodzaj modulacji, ewentualnie azymut i elewację tudzież kod rozpraszający widmo jeśli jest stosowany, żebym mógł tą łączność telepatyczną podsłuchać na swoim odbiorniku, wszak to forum radiowe...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2019 12:36 przez SP2JQR.)
22-10-2019 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #3
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
(22-10-2019 12:35)SP2JQR napisał(a):  Zanim tam zajrzę to podaj długość fali i częstotliwość, rodzaj modulacji, ewentualnie azymut i elewację tudzież kod rozpraszający widmo jeśli jest stosowany, żebym mógł tą łączność telepatyczną podsłuchać na swoim odbiorniku, wszak to forum radiowe...
Chwilowo nie znam dokłądnie czestotliwości fal muzgowych ale taka łączność póki co jest możliwa na obszarach podbiegunowych bo jak wynika z wykładu Pana A. Woźnego ponieważ na naszych szerokościach geograficznych pole magnetyczne Ziemi skutecnie bądź prawie skutecznie je zagłusza. Ale są robione próby... (!)
22-10-2019 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #4
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
Witam!

Zajrzałem do linku, wytrzymałem pierwszych 15 minut i wymiękłem.
Mam wrażenie, że nawet jak gość ma coś istotnego do powiedzenia, to ta istota tonie w nudzie.

Wprawdzie nie jestem dzieckiem "smartfona" i w tramwaju raczej wyglądam przez okno niż ćwiczę kciuka na klawiaturze i zaginam oko na ledwie widocznym ekraniku, ale wytrzymać ponad godzinę o suchym ględzeniu, bez rysunku, wykresu lub choćby przerywnika muzycznego (niechby i rap), to i ja nie dałem rady.

Dlatego proszę autora wątku, który, jak mniemam "zaliczył" całość o przybliżenie tematu. W szczególności o co chodzi w tym "efekcie Zenona" bo raczej nie chodzi o paradoks Zenona (Zenon z Elei - V w. p.n.e., uczeń Parmenidesa, szkoła eleatów).

O zgrozo, dojrzałem na liście kolejnych filmów w serwisie youtube następny suchar o podobnej długości - wydaje się, że z tej samej serii.

L.J.
23-10-2019 8:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #5
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
@ SP6 FRE
No ja mam już za soba prawie 12 odcinków. Sprawa jest o tyle ciekawa ze facet rzeczywiście jest profesorem wyższej uczelni a mówi tak dla tego że oprócz ludzi z wyższym wykształceniem czy specjalistów od radia jak my są też ludzie prości. I to wiekszość z ludzi taka jest. Za pierwszym odcinkiem wprowadzającym są naprawdę ciekawe rzeczy.
23-10-2019 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,004
Dołączył: 26-09-2012
Post: #6
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
(22-10-2019 12:35)SP2JQR napisał(a):  Zanim tam zajrzę to podaj długość fali i częstotliwość, rodzaj modulacji, ewentualnie azymut i elewację tudzież kod rozpraszający widmo jeśli jest stosowany, żebym mógł tą łączność telepatyczną podsłuchać na swoim odbiorniku, wszak to forum radiowe...

Jeśli ktoś czytał "Głos Pana" pana Lema to znajdzie w tym nawet trzecie a nawet n-te dno Smile

Nie rozumiem - nie robię. Chyba że robię żeby zrozumieć.
23-10-2019 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #7
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
Dla dla amatorów ekspedycji DXowych polecam ekspedycje na górę Cylass ( Kajlas) do Azji. Wchodzi się w wieku lat... np 30 a wychodzi sie jako starzec... A pokolenie "indygo" - to wiecie kto to jest...(?)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2019 11:42 przez SP3SUZ.)
23-10-2019 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #8
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
(22-10-2019 23:28)SP3SUZ napisał(a):  ... Ale są robione próby... (!)

Chętnie zapoznam się z wynikami takich prób, a w szczególności np. obejrzałbym wykres stopy błędu w funkcji szerokości geograficznej oraz natężenia pola magnetycznego, ponieważ wspomniałeś, że przekaz najlepszy jest na biegunach...
Ciekawe jaki jest sposób kodowania informacji podczas takich przekazów - czy jest to informacja czysto binarna, czy jakaś inna i czy jest stosowany jakiś sposób korekcji błędów np. bity parzystości, albo przeplot i nadmiarowość.
...A może już są wynalezione sprzętowe detektory fal telepatycznych, podaj jakiś link, żeby koledzy dłubacze mogli sobie taki odbiornik wykonać, bo to przecież jest forum Home Made...
(23-10-2019 11:42)SP3SUZ napisał(a):  Dla dla amatorów ekspedycji DXowych polecam ekspedycje na górę Cylass ( Kajlas) do Azji. Wchodzi się w wieku lat... np 30 a wychodzi sie jako starzec... A pokolenie "indygo" - to wiecie kto to jest...(?)

Brakuje tu informacji po jak długim czasie przebywania wychodzi się jako strarzec i w jakim wieku będzie ten starzec. To musi być dokładnie zapodane.
Powyższa informacvja jest potrzebna do przeliczenia częstotliwości. Mniemam, że na wymienionej górze następuje duże przyśpieszenie czasowe, a w związku z tym nastąpi coś w rodzaju zjawiska Dopplera powodujące zagęszczenie fal. W związku z tym, aby nawiązać łączność z zapodanej góry trzeba przeliczyć częstotliwość, gdyż inaczej bez wystarczających danych nie dojdzie do łączności...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2019 12:51 przez SP2JQR.)
23-10-2019 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP1UJB Online
Wojtek
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 17-01-2012
Post: #9
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
Może koledzy wiedzą, w którym odcinku będzie opisywać urządzenia na statku UFO (kilka razy obiecywał) ? Może mają jakieś fajne rozwiązania dla urządzeń nadawczo-odbiorczych Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2019 15:47 przez SP1UJB.)
23-10-2019 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ6ADE Offline
Radjoamator.
****

Liczba postów: 539
Dołączył: 05-04-2010
Post: #10
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
Jeszcze kilka takich tematów podsycanych i będzie hydepark jak na PKI Sad Sad Sad
Tylko technika i racjonalizm !

tylko na FM UKF -> Just True Sound Hi-Fi Smile
23-10-2019 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości