Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana regulaminu
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #4
RE: Zmiana regulaminu
Witam kolegow,
szkoda ze dopiero teraz ( kilka godzin za pozno trafilem na ten temat).
Szanowny Adminie piszesz:
"Niestety coraz częściej zaczęły pojawiać się akcje produkcji dużych ilości płytek oraz propozycje zakupów hurtowych."

nie zakladam z gory ze mam racje, ale odnosze wrazenie ze albo cos umknelo mojej uwadze albo.... nie moge doszukac sie tych duzych ilosci plytek i hurtowych zakupow.
W swoim temacie zakup kwarcow do filtrow nieopatrznie uzylem sformulowania hurtowy zakup i to moze stad????
Siedze w branzy elektronicznej od 40 lat i przeraszam ale zakup 2000 sztuk kwarcow nie ma nic wspolnego z zadnym hurtem :-) , pojecie hurtu dla tej pozycji i w tej branzy zaczyna sie od 50 000 sztuk -Smile.
Akcje kolegow polegajace na zebraniu grupy chetnych na PCB sa rewelacyjne :-), i wszyscy wiemy ze im wiecej sztuk zamawiamy tym atrakcyjniesza bedzie cena.
I chwala tym ktorzy potrafia zebrac np. 100 chetnych bo po pierwsze koledzy kupia to tanio, po drugie mamy wieksze szanse na poprawe jakosci i mozliwosci technicznych w naszym srodowisku.
Przeraszam ale uwaga administratora w stylu "bo od takich ilosci sa specjalne firmy" brzmi jak : musicie zaplacic wiecej i dac zarobic posrednikowi ;-(.
Jedynie ktos kto nigdy nie robil takiej akcji, moze miec jakiekolwiek watpliwosci czy podejrzenia o chec czerpania z tego zyskow czy wrecz robienia na tym interesow.
Kazdy kto choc raz wzial na siebie takie zobowiazanie ( organizacje , wplaty, zamowienie, wysylke) doskonale wie ze narobi sie przy tym jak wol, straci dziesiatki jesli nie setki godzin i jesli na koniec wyjdzie na "0" to powinien byc szczesliwy. A teraz rachunek zyskow i strat:
w czesci zyski zapisze:
niska cena, dobra jakosc, powszechnosc , pokazanie ( danie przykladu ) ze mozna
za tym wiecej wykonanych ukladow, przy wiekszej ilosci wykonujacych kontakty, wymiana doswiadcen i docelowo wieksze prawdopodobienstwo osiagniecia sukcesu. Jednym slowem, zabawa, edukacja i budowanie pozytywnych relacji miedzyludzkich.
w czesci straty, wlasnie co mam w tej czesci wpisac? aby nikogo nie obrazic?
nic tu nie wpisze
Sledzac watek PCB do miernika LCF widze ze nie jest latwo i Piotr wlozyl w to sporo czasu i energii , ja ze swojego podworka na swiezo moge napisac tyle
8 dni po 9 godzin...tyle czasu miusialem poswiecic aby kilkunastu kolegow moglo otrzymac selekcjonowane kwarce, ceny ktore udalo mi sie uzykac :-) bez komentarza, teraz tyko pakujac zastanawiam sie ile bede musial doplacic do kazdej przesylki bo troszke za dozo waza jak na ustalona cene :-).
O zyskach dla kolegow pisal nie bede, a moj zysk :-) przy okazji mam ( za swoje pieniazki kilka komletow do filtrow, mam ogromna satysfakcje z wykonanej pracy i zdobylem doswiadczenie ktore trudno zdobyc pracujac z mniejszymi ilosciami tych elementow.
I tu powroce do poczatku i zadam pytanie:
komu i dlaczego to przeszkadza ;-)? bo cytowane admina stwierdzenie ze:
"Niestety coraz częściej zaczęły pojawiać się akcje produkcji dużych ilości płytek oraz propozycje zakupów hurtowych."
przepraszam ale z rzeczywistoscia i faktami niewiele ma wspolnego.
widze ostatni punkt w ostatnim paragrafie regulaminu i o ile nie zamierzam dyskutowac w kwestii podjetej decyzji ..bo prawo admina jest tu bezsprzeczne, o tyle punkt ten nie oznacza ze Admin wie co to sa zakupy hurtowe i doze ilosci plytek. Prosze panie Adminie nie traktuj mojej wypowiedzi jak ataku i wybacz ale ja od urodzenia mam tak ze jak czarne to czarne , a jak biale to biale i nie ma takiej sily ktora zmusi mnie abym udawal ze krol nie jest nagi.
W kwestii punktu 6 paragraf 3 sprawa jest oczywista, co zamieszcze na forum ma zostac, nawet jesli sie obraze i sobie pojde, bo jesli zabiore ze soba to mowiac prosto rozwale sens wszystkich watkow w ktorych pisalem, o.k.
W kwestii punktu 7 paragraf 1 , widze juz sprawa sie wyjasnila i ciesze sie z takiej interpretacji, mialbym tylko prosbe aby w regulaminie ten pukt rozwinac o te wlasnie interpretacje, bo koledzy siedza jak mysz pod miotla i nie chcac nikomu sie narazac nie zamieszcza zadnego linka ani informacji o mozliwosci zakupu potrzebnych nam elementow.
Na koniec pozwole sobie wyrazic wdziecznosc za fakt ze SP-HM istnieje, cenna to inicjatywa i chetnie korzystam z tego forum, mam nadzieje ze nic nam sie tu nie popsuje i po wyjasnieniu nie do konca czytelnych problemow bedziemy mogli bawic sie i rozwijac nasze wspaniale hobby :-)
przepraszam za przydlugi tekst, ale chce byc dobrze zrozumiany, dziekuje i pozdrawiam
Krzysztof Sip
SQ8Z
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2011 3:00 przez SQ8Z.)
04-10-2011 3:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Zmiana regulaminu - SP5FCI - 03-10-2011, 21:08
RE: Zmiana regulaminu - admin - 03-10-2011, 22:48
RE: Zmiana regulaminu - SP2QCA - 04-10-2011, 3:28
RE: Zmiana regulaminu - SQ4RNF - 04-10-2011, 9:14
RE: Zmiana regulaminu - SP9MRN - 04-10-2011, 2:18
RE: Zmiana regulaminu - SQ8Z - 04-10-2011 3:00
RE: Zmiana regulaminu - SQ8Z - 04-10-2011, 4:19
RE: Zmiana regulaminu - SP9FKP - 04-10-2011, 9:37
RE: Zmiana regulaminu - SQ9MDD - 04-10-2011, 10:02
RE: Zmiana regulaminu - TG50 - 04-10-2011, 10:06
RE: Zmiana regulaminu - SQ8Z - 04-10-2011, 13:37
RE: Zmiana regulaminu - SP2QCA - 04-10-2011, 14:27
RE: Zmiana regulaminu - SQ6OXK - 06-10-2011, 23:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości