Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę o pomoc przy ATMEGA32
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #36
RE: Proszę o pomoc przy ATMEGA32
Dzięki za wsparcie Jarek. Właśnie miałem cos podobnego napisać.
Ludzie, powtarzam, że to co robię ma mnie czegoś nauczyć. Wiadomo że mógłbym wszystko zrobić w BASCOMIE.... albo jeszcze "lepiej", mógłbym kupić gotowe bo stać mnie na to. Tylko że wtedy się nie rozwinę. A ja wręcz pragnę zrozumieć to nad czym pracuje, więc siłą rzeczy muszę sie pomęczyć, za to otrzymuję wiedzę która sprawia że układ elektroniczny/program jest dla mnie elastyczny i dowolnie mogę go zmieniać i konfigurować oraz dodawać nowe pomysły (co najważniejsze - według własnych, indywidualnych potrzeb). Wszystko, począwszy od obsługi przycisków, przez obliczanie i formowanie "słów" sterujących DDSem, po wyświtlanie na LCD robię sam - nie korzystałem z żadnego gotowca (nie licząc podstawowych bibliotek każdego kompilatora C). Wiem doskonale, że niektórzy korzystają z tego że juz ktoś inny się nad programem wypocił, ale wtedy są tylko konsumentami lub wtórnymi odtwórcami - chyba nie ma w tym nic ciekawego. A z tym QRG to myślałem że to coś z programowania a nie z krótkofalarstwa Smile ale dobra .. niech będzie że to skrót "klawiaturowy" .... mój błąd.
Acha .. chciałem dodać że kupiłem zestaw uruchomieniowy ok. 2 tygodnie temu i jestem szczęśliwy, że juz zrobiłem sterownik syntezy DDS własnego autorstwa... jeśli za jakiś czas wyjdzie z tego uniwersalna synteza do wielopasmowego home-mada to napewno umieszcze tu dokumentację. Ale do tego trzeba jeszcze zrobić dedykowaną płytę PCB, która pozbawiona będzi wad wieku przedszkolnego. To może potrwać, bo czas wolny jest ograniczony.
08-09-2011 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Proszę o pomoc przy ATMEGA32 - SP4EJT - 08-09-2011 20:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości