Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę o pomoc przy ATMEGA32
SP4EJT Offline
Marcin
****

Liczba postów: 340
Dołączył: 06-05-2011
Post: #12
RE: Proszę o pomoc przy ATMEGA32
Panowie, jestem pół kroku do przodu. Ale najpierw postaram sie odpowiedzieć na niektóre pytania:
1. Mam płytkę z tej strony: http://www.microsense.com.pl/index.php/Z...16-32.html
2. Mam przykładowe programy.
3. Używam puki co AVR Studio 4 (bo zainstalowanie AVR Studio 5 - jest upierdliwe na maxa i nie udało mi sie go uruchomić, ugrzęzłem bo SP3 nie chce mi sie zainstalować na kompie)

Chciałem odpalić jakikolwiek obsługujący LCD - nie zadziałał, więc chciałem z internetu spróbować ściągnąć bo pomyślałem że te przykłady to lipa jakaś.
Dokopałem sie do przyczyny - mój komilator ma w nosie wpisaną przeze mnie częstotliwość generatora (16MHz) kompiluje jakby było ciągle domyślne 1MHz. Sprawdziłem napisanym szybko programikiem, który miał migać diodą co sekunde. Wszystko zatem odbywa się 16 razy szybciej a LCD nie potrafi tak szybko "słuchać". Czyli muszę tylko naumiec się sposobu jak przekonać ATMEGE że ma 16 a nie 1 MHz. Na razie mi sie to nie udało.

do kolegi SP5FCS: a czy przypadkiem _delay_ms(1000) to nie za duża wartość ? z moich doświadczeń czy wpiszę 500 czy 10000 to nie uzyskuję żadnej różnicy w opóźnieniu. Żeby zrobić sekundde opóźnienia musiałem zastosować pęltę co uważam za trochę upierdliwe w języku wysokiego poziomu. Ale i tak jest fajnie. Wciąga mnie to jak narazie niesamowicie. Dzięki Adamie, twoje uwagi były trafne
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2011 16:42 przez SP4EJT.)
29-08-2011 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Proszę o pomoc przy ATMEGA32 - SP4EJT - 29-08-2011 16:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości