Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.25 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WZMACNIACZE 20W i 150W wg G6ALU
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #100
RE: WZMACNIACZE 20W i 150W wg G6ALU
Zacytuje fragment tego co napisałem wcześniej i podkreślę na czerwono podmiot domyślny :-)

(28-07-2018 14:10)SQ9RFC napisał(a):  Zaprojektowałem nowe PCB małego PA G6ALU - bo potrzebowałem
...
...
tu
http://dn-radio.com/kits/kit-amplifier-3...hhf1-21dbm
gość podobnie zrobił trafo i ściemnia że ma 35W !
...
...

Przy takim napięciu mierzonym i tej częstotliwości lepiej pracuje sonda przełączona na x10. To co jest na ekranie trzeba pomnożyć przez 10.

Rdzeń dwuotworowy ma dwie dziurki.
- pół zwoja: przewlekasz drut przez jeden otwór i lutujesz do płytki po przeciwnych stronach rdzenia.
- jeden zwój: przewlekasz najpierw przez pierwszą, a potem wracasz drugą dziurką, lutujesz z tej samej strony rdzenia.
- półtora zwoju: robisz jeden zwój, a potem co co przewlekłeś drugą dziurką lecisz na przeciwną stronę pierwszą dziurką, lutujesz z przeciwnej.
- dwa zwoje ...

Teraz mam po jednym zwoju na każdy przreciwsobny tranzystor i 4 zwoje wtórnego. Pierwotne w przeciwnych kierunkach, czyli od strony zasilania dwa druty zwarte, potem każdy w swój otwór i wracają przeciwnymi do tranzystorów.

Zrobiłem eksperyment z 5 wtórnego - dało to 33 waty ale nawet po filtrze pojawiły się zniekształcenia na szczytach sinusoidy, eksperymentowałem z prądami tranzystorów, ale jeszcze nie wyciągnąłem wniosków, nie sprawdzałem jeszcze jak będzie pracowało trafko nawinięte DNE 2mm pierwotne i
wtórne tym co się uda wcisnąć. Oscylogramy na bramkach, drenach zamieszczę ...
1:2 to pół zwoja pierwotnego i jeden wtórnego, lub jeden pierwotnego i 2 wtórnego, lub 2 pierwotnego i 4 wtórnego. Czy sie mylę ?

2x0.5 pierwotnego i 4 wtórnego to chyba 1:8 a nie 1:16.
Dla układu przeciwsobnego.

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2018 9:53 przez SQ9RFC.)
02-08-2018 9:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: WZMACNIACZE 20W i 150W wg G6ALU - SQ9RFC - 02-08-2018 9:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości