Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.25 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WZMACNIACZE 20W i 150W wg G6ALU
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #89
RE: WZMACNIACZE 20W i 150W wg G6ALU
Zaprojektowałem nowe PCB małego PA G6ALU - bo potrzebowałem inne wymiary płytki. Jako trafo wyjściowe zastosowałem rdzeń BN43-3312. 2 razy po pół zwoja pierwotne i 2 zwoje wtórnego - klasyka przy wzmacniaczach tranzystorowych większych mocy - na pierwotne nie dałem rurek tylko ekran koncentyka, ale wtórne nie puściłem wewnątrz oplotu. Dostaje tylko około 16W na wszystkich pasmach przy prawie 3A pobieranego prądu. Bez LPF na obciążeniu 50 omów jest prostokąt. Prostokąt jest na wszystkich poprzednich stopniach. Zmniejszenie wysterowania tak aby nie było tego prostokąta na sterowaniu obniża moc wyjściową do zaledwie kliku watów. Czy zastosowanie trafka wyjściowego na tym samym rdzeniu ale pierwotne 2x 1 zwój a wtórne .... poeksperymentuję oczywiście, ale dyskusja wskazana. Na PCB wszystko widać - nie ma tam tylko elektrolitów wrysowanych na zasilaniach wszystkich stopni bo one są w lutowane na końcu w miarę wolnego miejsca.
İmage

tu
http://dn-radio.com/kits/kit-amplifier-3...hhf1-21dbm
gość podobnie zrobił trafo i ściemnia że ma 35W !


Środkowy odczep pierwotnego uzwojenia trafa końcowego jest już przygotowany ... może to trochę mylić przy analizie PCB
Opisy ilości uzwojeń trafek są nieprawidłowe ...

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2018 14:16 przez SQ9RFC.)
28-07-2018 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: WZMACNIACZE 20W i 150W wg G6ALU - SQ9RFC - 28-07-2018 14:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości