Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #89
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
Do projektu HUSAR będą wykonywane wszystkie konieczne moduły, a więc PA też. Tor wzmacniaczy nadawczych będzie podzielony na 2 moduły. Pierwszy będzie wzmacniał sygnał z 0 dBm do 40 dBm (10W), a do regulacji mocy i automatyki ALC zastosujemy tłumik na diodach PIN po pierwszym stopniu. Wejście i wyjście będzie dopasowane oczywiście do 50 Om. Drugi moduł to wzmacniacz 100W o wzmocnieniu 10-13 dB. Planujemy wykonać rożne konstrukcyjnie moduły, ale o tym już pisałem wcześniej. Grupa wykonująca HUSARA jest prężna, ale ograniczona czasowo. Nie da się jednocześnie wykonywać, testować moduły i projektować nowe. Założyliśmy, że pierwszym etapem czasowym jest ŁOŚ, na który chcemy wykonać działający prototyp (prototypy) zawierający tor odbiorczy i prezentujący zastosowane rozwiązania mechaniczne. Obecne prace skupiają się na realizacji tego celu.

Zostały już uruchomione moduły odbiorcze, w wersji "biurkowej " (wszystkie moduły połączone drutami, bez ekranów i leżące na biurku). Wymagane są jeszcze regulacje i drobne zmiany, ale odbiornik działa poprawnie na poziomie radia fabrycznego.

Jeśli chodzi o DSP to dobrze żeby było. Budując HUSARa z modułem homodyny to tak jakbyśmy się zdecydowali na namiastkę DSP. W homodynie jest obróbka sygnału co prawda analogowa, ale w zakresie niskiej częstotliwości jak w DSP. Realizując takie rozwiązanie wiele się nauczymy. Możliwe, że w wer. HUSAR3 zastosujemy DSP. Ja przynajmniej nie wkluczam takiego rozwiązania. Ale na pewno jeden człowiek, czy nawet dziesięciu, nie zrobi wszystkiego w jednym momencie. Panowie miejcie trochę cierpliwości. To co czytacie na forum, to budowa radia w "czasie rzeczywistym", a więc musi trwać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2011 18:13 przez SP4HKQ.)
15-04-2011 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - SP4HKQ - 15-04-2011 18:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości