Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #58
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
60 MHz wystarczy, ale aby uzyskać widoczny wynik przy skręcaniu trzeba wziąć dłuższe odcinki drutu.
Co do linii transmisyjnej to poczytaj sobie to...

http://sound.eti.pg.gda.pl/~landos/Labor...Acw_06.pdf

W tym wątku pisałem do ludzi, którzy głębiej siedzą w temacie. Ten układ (ale nie całe radio) jest dla najbardziej zaawansowanych radioamatorów. Początkujący nie powinni się za niego w ogóle zabierać, a ci bardziej zaawansowani, którzy podejmą się jego zrobienia, a nie posiadają odpowiednich przyrządów i wiedzy na temat ich używania powinni te przyrządy zdobyć i zapoznać się z potrzebną wiedzą.
Na tym forum są wątki na temat analizatorów i pomiarów. Tam trzeba szukać wiedzy podstawowej i pytać o te rzeczy kolegów, którzy się w tym specjalizują.
Dla mniej zaawansowanych pozostaje wykonać układ ze sprawdzonych i pomierzonych elementów - ze zrobieniem naprawdę nie powinni mieć kłopotów. Układ będzie działał, tylko nie będzie wiadomo czy z najlepszymi parametrami, a to z czasem po zdobyciu wiedzy i przyrządów można zawsze później sprawdzić, można też działać zespołowo i udać się na uruchomienie do tych, którzy posiadają wiedzę i przyrządy, a jest ich wielu.
Trudno jest poczynając od prawa Ohma wyjaśniać po kolei wszystko w każdym wątku od początku, tym bardziej, że temat dotyczy bardzo konkretnej rzeczy, a nie podstaw radiotechniki.
Może warto taką działalność zainicjować i założyć kilka nowych potrzebnych tematów z tymi podstawami - to mój apel do innych kolegów. Ja mam na to za mało czasu .
Musicie również wybaczyć częsty brak spójności i ciągłości - jest to wynikiem dorywczego pisania przerywanego innymi zajęciami. W inny sposób nie jestem w tej chwili w stanie tego robić - albo tak, albo wcale.
Może za jakiś czas uda się pewne rzeczy zebrać do kupy i zamieścić w formie bardziej treściwej, przystępnej i z potrzebnymi rysunkami, na rysowanie których zupełnie nie mam w tej chwili czasu. Może ktoś inny się tego podejmie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2011 16:46 przez SP2JQR.)
09-03-2011 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - SP2JQR - 09-03-2011 16:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości