Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 4.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
SQ8Z Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 301
Dołączył: 21-10-2010
Post: #178
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR"
Czyli rozumiem ze hedyne novum to kondensatory SMD ;-), tez dobrze mozna malymi kroczkami ;-)
Co do JZC-6F z rachunkiemm faktura w ilossciach detalicznych 1,40-1,60Pln
Kondensatory SMD 1206 COG i NPO w cenie 2-3 grosze (niskonapieciowe i sprzedawane na 100szt.)
Kondensatory SMD 1206...1210 COG wysokonapieciowe 250,500V, 1kV , 3kV
w cenach 7-8 groszy sprzedawane na 25szt
http://allegro.pl/sklep/4520282_tyr-elektronik
http://allegro.pl/sklep/6285093_tvsat-shop

do tego cala masa elementow R, C, polprzewodniki, kwarce, generatory, filtry
diody PIN i pojemnosciowe, dlawiki SMD w bardzo szerokim asortymencie i wartosci i rozmiaru, ceny ;-) coz poogladac..
jesli czegos nie wystaili w sklepie, dzwonic... dla grzecznych sa bardzo mili uczynni i grzeczni, solidni i uczciwi do przesady ;-)
To tyle na poczatek, i tu po raz kolejny Adamie zwroce uwage na brak konkretnego miejsca do zamieszczania info o "dobrych zrodlach na elementy"
Wybacz mi ale Twoja odpowiedz ktora widzialem na forum cyt:
"W dziale ABC jest wątek Internetowe sklepy dla radioelektroników.
Jaki problem aby zamieszczać tam opinie o sklepach oraz informacje o zakupach ciekawych elementów w dobrej cenie. "

zabrzmiala jak tlumaczac doslownie sens tej wypowiedzi:
na koncu korytarza, drzwi po lewej stronie, schodkami do gory na trzecie pietro, w prawo w korytarz i za WC drugie drzwi po lewej

Adam podkresle ze moja wypowiedz w zadnym slopniu nie jest zlosliwa, ale ktos czasem musi powiedziec wprost i po mesku:
Problem z informacja o dobrych miejscach do zakupow byl , jest i bedzie,
z amatorstwem mniej ma wspolnego unikanie tematu bo tu tworzymy "okazje dla cwaniakowania i handlowania", a blizszym naszej idei i ham spirit jest otwarte informowanie o sklepach, miejscach i okazjach ;-).
Dlatego publicznie wnosze o rozpatrzenie wstawienia
w czesci FORUM PRAKTYCZNO TECHNICZNE
dzialu MIEJSCA ZAKUPU
a dzial ten podzielmy na:
PODZESPOLY ELEKTRONICZNE
PRZYRZADY MIERNIKI
ELEMENTY MECHANICZNE
NARZEDZIA , KOMPONENTY WARSZTATOWE

Byloby super gdyby dalo sie zunifikowac zasady wpisu informacji aby podawanie kolejnych linkow nie rozwleklo sie i nie ginelo w dlugich opisowych tekstach.
Jak widzisz nikt z nas nie ma monopolu na informacje i kazdy , kazdemu moze pomoc.. a kwestie finansowe ( patrz obciazenia kosztami hobby) w czasch kryzysu i czekajacych nas oszczednosci staja sie bardzo istotnym problemem ktorego pominac nie sposob.
Wiec "nie robmy sobie wnuka" moze zrobmy prezent dla uzytkownikow forum na nowy 2012 rok i stworzmy dzial informacji z prawdziwego zdarzenia.
Pozdrawiam serdeczie
Krzysztof Sip
SQ8Z

A na potwierdzenie podam fakt:
przez dwa lata podajemy na forum ze 33nF COG mozna kupic po 50 groszy za sztuke !!!
sorry ja je kupuje po 2 grosze i do tego sa te najwyzszej jakosci a ze kopanie i mierzenie 8000 sztuk to tydzien roboty wiec komplety moge oferowac nie po 32x2= 64 grosze ;-) bo mam wybor albo poswiece czas na zarabaianie kasy albo na przebieranie kondensatorkow ;-).
Dodam na koniec ze wszelkie czy glosne czy szeptane dyskujse na temat handlowania ...rodem z ciemniejszej epoki Gomulki, nie maja zastosowania w obecnym czasie ... mam to co mamy i zasze jest "cena" istotne czy rozsadna i rzetelna , czy wydumana z sufitu.
Istotne czy z pracy wynika czy bazarowego cwaniactwa ...ale tu podkresle to moje prywatne zdanie i nie oczekuje ze wszyscy musza sie z tym zgodzic.
jeszcze raz pozdrawiam
SQ8Z
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2011 20:01 przez SQ8Z.)
25-12-2011 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - admin - 12-02-2011, 22:04
RE: Transceiver HMG 2010 "HUSAR" - SQ8Z - 25-12-2011 20:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości