Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moj wzmacniacz i ---ugotowany !
SP5LQV Offline
Andrzej
**

Liczba postów: 78
Dołączył: 21-03-2010
Post: #19
RE: Moj wzmacniacz i ---ugotowany !
Witam . Dalej jak w temacie . .
Ponieważ 'ugotowałem stosunkowo dobry wzmacniacz końcowy na rosyjskich" starych "
tranzystorach rzuciłem ten temat.
"ugotowałem" wzmacniacz dlatego że , Nie miał zadnego zabezpieczenia przed dużym SWR, nie dostał "porządnego " zasilacza z zabespieczeniem prądowym .
Wyszło że wzmacniacze budowane na rosyjskich tranzystorach sa bardzo "czułe"na duże SWR-y i bylejakie zasilacze !!!!( brak ograniczenia prądu )
Zbudowałem zasilacz na L 200 no i ze wszech miar go polecam !!!! nie do "zdarcia " i do "zamordowania " ( pomimo licznych i" dzikich " prób ) ale , dalej wzmacniacz "ugotowany "!!!
Padły w końcówce 2T 957A no i w drajverze tych tranzystorów 2 T 951.
Brak mi takich tranzystorów - mam za to inne rosyjskie 931. 922, 920--
Poszukuje schematu wzmacniacza TRX-a Wołna -- tego ktorego "przekatował' SP 5 CII- bym mógł zrobic i zastosowac uwagi kol. CII.
Jakby ktoś miał-- bardzo prosze. Chcę wykorzystac istniejące elementy .
Jednocześnie może ktoś podrzuci , jakim układem zabespieczyć całą końcówke przed dużym SWR-em ????
Może ktoś ma schemat zabezpieczenia końcówki z Kontura !!! dobrze działał .
Ja rozumie że są nowszej generacji tranzystory które wytrzymają duży SWR- ale chcę wykorzystać to co mam .
Sp5Cii ja byś mógł to podrzuć schemat swojej końcówki z Wołny no i te udoskonaleniach które wprowadziłeś -( Mam te KT 931) i po Twoich postach wynika że jest to dobra "końcówa ".
wstępnie tyle -- bawię się" starymi " zapasami rosyjskich tranzystorów - licze że coś może wyjść ( dotąd do kąt nie "ugotuje " wszystkich do końca .

tym opymistycznym akcentem Andrzej SP 5 LQV
13-11-2011 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Moj wzmacniacz i ---ugotowany ! - SP5LQV - 13-11-2011 14:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości