Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dobieranie diod do mieszacza diodowego
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #8
RE: dobieranie diod do mieszacza diodowego
Panowie! Szkoda waszego czasu i nakładu pracy. Ja to robię tak: Wpinam wszystkie diody w "dekturkę" czyli podłużny kawałek kartonu. Jedna pod drugą ale "strzałką" w jedna stronę. Teraz uzbrajamy sie w kawałek cienko zaostrzonego ołówka , oraz miernik ( multimetr ) nastawiony na pomiar diód. Przewody od miernika wyposażamy w "krokodylki" w celu ułatwienia pomiaru. Następnie podpinamy miernik po kolei do każdej diody i mierzymy. Miernik nalezy posostawić podpiety dłużej ( ok 30 sekund) do każdej diody w celu ustabilizowania się prądów pomiaru. Po ok 30 sekundach ołóweczkiem piszemy rezultat obok każdej diody... Z dwudziestu nie raz można wybrać nawet dwa kwartety! Taki pomiar rzadko odbiega od pomiaru na drogich "warstatowych" instrumentach i umozliwia szybkie dobranie kwartetu. Jedno konkretne popołudnie zabawy aby pomierzyć wszystkie posiadane diody i ponotować rezultaty... Po czym mamy kwartet na wyciągnięcie ręki bo za każdym razem nie musimy "uruchamiać super drogiego multimetru " za całe sto złotych tylko wyciągamy kartoniki z diodami i zaglądamy do notakek na tychże kartonikach. WARUNEK : Dobra nowa bateria w multimetrze! Inaczej wyjdą historie nie przewidziane. A tak - mamy dwadzieścia diód , zapinamy na kartonik, godzina roboty i mamy wszystko pomierzone na dodatek z zapasem. Bo zależy od tego jakie diody można z dwudziestu nawet dwa kwartety śmiało uzyskać. Z mojego doświadczenia wynika że najlepiej wychodzą pomiary naszych polskich AAP xx , potem DOG. Jeszcze lepsze są rosyjskie ( po radzieckie ) tak na dwadzieścia,- sześć się powtarza! Najgorsze sa diody Schotky'ego... Z dwudziestu DWIE się nadały ale wsadziłem je do detektora FM , przynajmniej mam odbiór radiofonii jak trzeba, moja Dana odżyła. Polecam ! Kawałek kartonu, ołówek i multimetr. Po co robić drogi i pracochłonny "super układ" ? według mnie to przerost formy nad treścią.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2020 12:43 przez SP3SUZ.)
05-12-2020 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: dobieranie diod do mieszacza diodowego - SP3SUZ - 05-12-2020 12:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości