Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca SP5WW - ale jaki ?
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #81
RE: Następca SP5WW - ale jaki ?
Nic nie pomniejszałem. Skanowałem ze starej kserokopii, która z kolei została wcześniej zrobiona z jeszcze starszej fotokopii. Jeśli nie odnajdę tej fotokopii to nic się nie da zrobić. Być może dodatkowo serwer automatycznie pogorszył jakość, nie sprawdzałem tego.
Zajrzałem do tego pliku - jest taki jaka wyszła stara kserokopia, przy odrobinie wysiłku wszystko da się odczytać.
Poszukajcie jeszcze w sieci układów KA22427 i TDA1083 różnią się tylko końcówką m.cz. Prawdopodobnie jest jeszc ze więcej podobnych typów.
Zakres regulacji ARW podany w PDF =70dB dotyczy układu w oryginalnej aplikacji. Stosując dodatkowe zewnętrzne wymuszenie można uzyskać więcej.
Mieszacz odbiornika daje się wykorzystać jako modulator nadajnika, ale wcale nie tak banalnie, trzeba trochę pogłówkować.
Wykorzystywałem wzmacniacz m.cz. do napędu głośnika, ale jest z tym mały problem - cały układ się nagrzewa i trzeba dodatkowo zewnętrznie stabilizować punkt pracy mieszacza w funkcji modulatora, bo inaczej rozstraja się równowaga.
To tyle na temat własnego kombinowania nad aplikacją tej kości.
TDA1083 kosztuje tylko około 2,50zł.
KA22427 tylko około 2zł
U418 około 6zł
Porównajcie jak ma się cena układów zawierających kilkadziesiąt (prawie 100) tranzystorów do ceny np. NE612 zawierającego tylko kilka tranzystorów...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2010 13:29 przez SP2JQR.)
19-12-2010 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Następca SP5WW - ale jaki ? - SP2JQR - 19-12-2010 12:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości