Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca SP5WW - ale jaki ?
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,253
Dołączył: 28-06-2009
Post: #62
RE: Następca SP5WW - ale jaki ?
Dzięki za głos. Lepsze, tzn. jakie ? Bardziej rozbudowane, z większą liczbą "fajerwerków", prostsze w uruchamianiu czy z bardziej wyśrubowanymi parametrami ? A'propos: na jakiej podstawie szacujesz parametry aktualnej propozycji ? Chyba obaj pamiętamy czasy, gdy w instrukcji transiwera wymieniano na pierwszej stronie ilość użytych półprzewodników. Dla mnie osobiście nie ma żadnego znaczenia czy będzie 10 czy 20 układów scalonych, jeśli mają do spełnienia określoną rolę. Tak pojmuję konstruowanie, do konkursu MAS może podejdę w innym czasie.
Odpowiadając serio na pytania: radio nie ma ARW w pośredniej, bo z założenia cały tor w.cz pracuje z minimalnym wzmocnieniem, można powiedzieć, jako transwerter do homodyny. Takie założenia jak każde inne, rzecz w tym kto to będzie budował i stroił. W moim odczuciu, brak strojenia daje niezłą przewagę nad "klasyczną" pośrednią a "full BK' chyba nie da się zrobić prościej.
DDS-y można zastosować ale nie trzeba. Można wykorzystać posiadane VFO, BFO, częstościomierz , filtr, mieszacz itd. Jakoś mam opór aby zaprząc TCA440 i UL1482 ale nic nie stoi na przeszkodzie by ktoś to zrobił.
Wersja "0" zawiera absolutne minimum, kolejne będą siłą rzeczy bardziej rozbudowane. Nie mam patentu na "najlepsze radio w SP", jedynie przestawiam swoją propozycję i chętnie uwzględnię Wasze propozycje, jeśli tylko nie zburzą podstawowych założeń. Czegoś trzeba się trzymać, bo jazda bez "trzymanki" itd...
15-12-2010 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Następca SP5WW - ale jaki ? - SP9FKP - 15-12-2010 10:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości