Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs PUK 2011 - dyskusja
SP6IFN Offline
Ryszard
****

Liczba postów: 455
Dołączył: 23-03-2010
Post: #7
RE: Konkurs PUK 2011 - dyskusja
Witam!
Już się wypowiadałem w sprawie regulaminu, gdyż jestem jednym z jego twórców w wersji zaprezentowaniej w załączonym przez Waldka 3z6aef pdf_ie. Podział na kategorie wynikł z faktu, że nie było takiego podziału, a rozpiętość tematyczna zgłoszonych prac w bieżącym roku wyraźnie to zobrazowała. Sam wychodziłem z założenia że nie będę brał udziału w konkursie uważając, że się napracuję fizycznie przy konstrukcji, stracę masę czasu na jego wykonanie, a w końcowym rozrachunku okaże się że zainteresowanie akurat pracochłonnym projektem będzie znikome. I tak się moim zdaniem stało. Z drugiej natomiast strony nie można robić zbyt dużego podziału na wyimaginowane kategorie, gdyż efekt będzie podobny. Również punktacja powinna być prosta, max. 1-5 pkt w każdej ze swych części ocen za całość, sumująca myśl techniczną, włożoną w wykonanie projektu pracę fizyczną (chodzi mi tu o estetykę wykonania), oraz powtarzalność wykonania tej konstrukcji. I nic ponadto, gdyż zatracimy samą ideę tworzenia czegokolwiek prostego, powtarzalnego i przydatnego w naszym radiowym hobby. Zgadzam się natomiast z Henrykiem sp2jqr w sprawie bezpieczeństwa przy projektowanych nowych konstrukcjach. Oddzielnej kategorii bym jednak nie planował, zastrzegając jedynie w regulaminie aby konstruktor wziął bezpieczeństwo pod uwagę, a fakt ten powinien być brany pod uwagę przez Komisję oceniającą projekt. W sprawie nagród po dyskusjach w "lokalnym" gronie twórców tego regulaminu uznaliśmy że nagroda nie może być zbyt kosztowna, stąd ograniczenie do określonej regulaminem kwoty. Sam udział w konkursie powinien być raczej"honorowy", nie nastawiony na zysk, a zgłaszający projekt do rywalizacji robi to na zasadzie "non profit", lub nie zgłasza projektu jeśli ma jakieś zastrzeżenia osobiste. Sam dyplom za udział już jest wyróżnieniem ze strony Komisji oceniającej, a nagrody publiczności, czy inne, zaplanowane przez sponsorów powinny być niejawne, stanowiąc raczej NIESPODZIANKĘ dla zwycięzcy. Osobiście również nie spodziewam się nawału nowych opracowań zgłaszanych do konkursu, stąd też podział na kategorie powinien być znikomy.
W oczekiwaniu na nowe propozycje konkursowe:
Ryszard "Rysio!" sp6ifn
15-12-2010 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Konkurs PUK 2011 - dyskusja - SP5FCS - 25-11-2010, 17:25
RE: Konkurs PUK 2011 - dyskusja - SP6IFN - 15-12-2010 18:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości