Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs PUK 2011 - dyskusja
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #4
RE: Konkurs PUK 2011 - dyskusja
Witam!
Mnie co prawda nie interesują konkursy dotyczące naszego hobby, ale pozwolę nie zgodzić się z Henrykiem. Czasy wymyślania prochu już dawno minęły. Ktoś kto wymyśli coś nowego, (naprawdę nowego) leci z tym do urzędu patentowego i za moment uruchamia produkcję. Myślę, że takie drobne zmiany, w tym co inni zaprojektowali, też są potrzebne i powinniśmy się cieszyć, że są koledzy którzy tym się zajmują. Nowa funkcjonalność jakiegoś urządzenia, czy drobne zmiany w konstrukcji RADIA, uproszczenie płytki PCB ułatwiające wykonanie jej we własnym zakresie innym, to też konstruowanie. Takie prace także powinniśmy oceniać. Uważam, że np fenomen NWT powstał dzięki uproszczeniu urządzenia fabrycznego do poziomu umożliwiającego wykonanie przez każdego z nas. Przy tej okazji DYNAMITU nikt nie wymyślił, ale na PUK na pewno się nadaje. Zmiany w radiu poprawiające jego walory użytkowe, a jednocześnie ułatwiająca powielenie to też konstruowanie. Więc tych którzy to robią nie "przekreślajmy". Ja obecnie czekam na kogoś kto przerobi oscyloskop cyfrowy, aby był do powielenia w domu. A SP5WW i Bartek to konstrukcje które trafiły w swój czas, ale czy były takie super innowacyjne?
05-12-2010 0:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Konkurs PUK 2011 - dyskusja - SP5FCS - 25-11-2010, 17:25
RE: Konkurs PUK 2011 - dyskusja - SP4HKQ - 05-12-2010 0:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości