Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HM tranzystorowe PA QRO 1000W
SP5CII Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 194
Dołączył: 14-12-2009
Post: #32
RE: HM tranzystorowe PA QRO 1000W
I tak ma być! spadek napięcia na tym rezystorze powoduje wyłączenie zasilacza.Arek tak było opublikowane w Praktycznej Elektronice i wszystko się paliło.Gdy dzwoniłem do nich żeby schemat poprawili to z działu naszego wspólnego kolegi odpowiedziano że tak jest narysowane w celach edukacyjnych !!!??hihi.
Przy 10.5A to jest odcinek przewodu oporowego dobrany na określony prąd przy którym się zabezpieczy.Jest to konstrukcja z prawie przed 20 lat myślę ze teraz można zrobić lepiej wykorzystując współczesne rozwiązania.Młodsi koledzy a jest wielu ,wymyślą lepsze rozwiązanie. Ja sam miałem to zmienić (płynna regulacja) ale brak czasu, układ działa skutecznie a usprawnienia czekają na lepszą godzinę hihi. Radiator do którego jest przykręcony L200 po osiągnięciu temperatury ok 80C samoczynnie się wyłączy -ma zabezpieczenie termiczne także.W komorze klimatycznej od -20 do +90C wyszedł obronną ręką, zasilacz impulsowy z którego był zasilany nie przetrwał prób hi.
A napięcia na tych końcówkach na fetach muszą być także stałe !!! .Jak napięcie się będzie zmieniało im więcej tym gorzej -pojawią się zniekształcenia ("ogon") i będą sąsiedzi na paśmie nas ganiać.Z bratem SP5GDY po odstrojeniu ok 10kHz lokalnie jeden drugiemu nie przeszkadza (3km).TRX-y samoróbki 100W w antenie na tranzystorach 2 x KT930B.Zmiany napięcia wynoszą ok 200mV-spadek napięcia na przewodach zasilających
Pozdrawiam 73! Andrzej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2010 23:32 przez SP5CII.)
05-12-2010 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HM tranzystorowe PA QRO 1000W - SP5CII - 05-12-2010 23:08
Tranzystorowe PA KF - SQ7JHM - 29-07-2011, 8:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości