Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HM tranzystorowe PA QRO 1000W
SP5LQV Offline
Andrzej
**

Liczba postów: 78
Dołączył: 21-03-2010
Post: #31
RE: HM tranzystorowe PA QRO 1000W
Czesc . Tak ogolnie ze wzgledu ze, nie jestem naukowcem to nic Ci Arku nie pomoge .
Musisz konsultowac z Andrzejem CII .ON mial dostep do dobrej aparatury i to "cwiczyl "
Mnie byl potrzebny taki zasilacz do mojej konstrukcji amatorskiej .
Odbiegamy jednak od tem "" QRO 1000 W na IRF...."
Konstruktorzy i wykonawcy nie stwierdzali ze, nalezy dobrac idealne parametry tych IRF-ow . --- kupic 2 szt na zapas !
Posadzam ze nalezy kupic "markowe " z jakiej firmy ?
Tam tez jest zasilacz albo ( dla mnie ) przetwornica napiecia z 230 V do 100 voltow . . Na tyle skomplikowany uklad ze, wymaga tranystorow typu Darlington mocy o poteznym wzmocnieniu . Posadzam ze, jak sie dobrze zrobi ( jak zle cwiczona malpa !) to to zadziala .
Wspolczesne koncowki mocy i nowe opracowania tranzystorow sa jednak mniej upierdliwe niz stare i dostepne rosyjskie tranzystory .
Uwazam ze, prawie wystarczy zwiekszyc ilosc IRF-w i osiagamy znaczne moce !.( Patrze na " robotki " wypowiadajacych sie tutaj .)
Pozostalo tylko "strugac" takie koncowki mocy . Chyba w naszych fabrycznych " radyjkach " sa koncowki na jakis lepszej klasy tranzystorach niz rosyjskie z seri KT....- no wiadomo sa zabezpieczenia przed "debilizmem " antenowym .
Wydaje mi sie ze, QRO ( na nawet wielu IRF-ach jest niezlym rozwiazaniem i jest dobra konkurencja dla lamp .
Mocowo mozna zrobic podobnie ( pomijam totalne KW) energia niestety czy w IRF czy w GU 43 (zuzyta ) podobna , natomiast wydaje mi sie ze, jednak prostsza konstrukcja - mniej niewiadomych i specjalnych --- dzisiaj czasami nie do zdobycia albo b.drogich elementow .
Moze sie myle no ale IRF-y i konstrukcje mi sie podobaja --- nie mniej trzeba jednak miec jakas tam wiedze i uwazac co sie robi .

Ja tam sie " niezdrowo " podniecam

Andrzej SP5LQV
03-12-2010 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: HM tranzystorowe PA QRO 1000W - SP5LQV - 03-12-2010 12:46
Tranzystorowe PA KF - SQ7JHM - 29-07-2011, 8:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości