Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver lampowy CW wg. G3PNI
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #47
RE: Transceiver lampowy CW wg. G3PNI
Tak, to jakieś dziwaczne połączenie równoległe... A może tam jest jakaś egzotyczna lampa.. Próbowałem ECF... ECH.... Lampy o których mówisz sprawdziłem i działa najlepiej z ECC83 To w ogóle zbędna lampa bo na ECC81 + EL84 to po prostu jest aż za głośno... Gramofony miały ECL... i już było dobrze.

Co do odbiornika to mam mieszane uczucia. Tylu zimnych lutów nie widziałem od lat 80. Jakieś błędy - kondensator zwarty zworą . Jeszcze nie wiem co o tym myśleć. Nie chcę rozbierać odbiornika bo może to jakiś zimny lut... Został mi 1 elektrolit do wymiany... Może to jakieś genialne ulepszenia a ja to bezrefleksyjnie wypruję Smile

Z kolei nadajnik w układzie EL81 EF80 robi robotę! 17-20 W mocy na mierniku. I magiczne oczko się sprawdza znakomicie. Tyle że jest "piukanie". No bo i kluczowanie jest prymitywne. W oryginale kluczuje się podając +250V na drugą siatkę.

Ale mam już lampę stabilizującą 90V40mA to zastosuję do VFO. Podłączyłem czeski klucz telegraficzny w którym dźwignią przełącza się N/O i ma to sens. Przydał by się jakiś monitor nadawania.

Ale to na końcu...
Pozdr!
F.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

73 Frycz SP5RF
21-08-2017 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Transceiver lampowy CW wg. G3PNI - SP5RF - 21-08-2017 22:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości