Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 3.86 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICASTAR - zaawansowany home made
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #109
RE: PICASTAR - zaawansowany home made
Witam.
Czytając forum zauważymy, że w SP jest spora grupa konstruktorów. Jednak ich wysiłek twórczy ogranicza się do powielania już istniejących konstrukcji i wprowadzaniu w nich własnych poprawek. Jest grupa PICaSTAR, MiniYesa, Piligrima SMD no i Husara. Panowie ja ciągle czegoś nie rozumiem, dlaczego nie robimy własnego RADIA. Powielamy płytki zagranicznych konstrukcji zamiast siąść i wymyślić coś własnego. Rozumiem, że łatwiej i szybciej powielić coś co istnieje, niż robić od "początku". Sam się o tym przekonałem robiąc prototyp HUSARa. Gdybyśmy się zebrali do kupy, określili założenia techniczne, podzielili konstrukcję na moduły i grupy kilku osobowe popracowały by wspólnie nad nimi, wybierając najlepsze rozwiazania to wyszło by może fajne radio, bo nasze, polskie. Da się tak pracować, bo prace przy Husarze posuwają się nadal do przodu. Myślę że największą przeszkodą jest jest nasza "duma". Chcemy być najlepszymi konstruktorami, liderami zespołów, a pracując zespołowo "zaszczyty się rozmydlają" . Tak usłyszałem od jednego z kolegów.
Gdybyśmy siedli i zrobili coś wspólnie to wykonanie płytek było by tańsze, części zakupione hurtowo też. Tak jak napisał Adam "przód" PicAstar jest taki sobie, tz pozostawia wiele do życzenia, konstrukcja DSP wykonana na "balkonikach" też, nie wspominając o syntezie. Kończymy Husara zgodnie z pierwotnymi założeniami, ale już myślimy o wersji z DSP. Projektowany jest już moduł DSP który w tym momencie wykorzysta oprogramowanie i podzespoły PICaSTARa, ale na jednym PCB. Taki moduł będzie można zawsze zastąpić nowszym na lepszym procesorze i kodeku.
W grupie HUSARa jest Józef SP9HVW, jedyna osoba w SP która skończyła i uruchomiła PICaSTARa zgodnie z pierwowzorem Glena, a obecnie wspólnie buduje radio o "może lepszych parametrach". Gdyby było nas więcej to prawdopodobieństwo, że zrobimy radio "dobre" i bardziej dopracowane jest o wiele wyższe. A tak powstanie kolejny PICaSTAR, którego twórcę Glen umieści na swojej stronie i może tylko o to chodzi.
11-07-2011 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP4HKQ - 11-07-2011 13:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości