Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 3.86 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICASTAR - zaawansowany home made
SP3NYF Offline
Zbyszek
***

Liczba postów: 163
Dołączył: 06-12-2009
Post: #108
RE: PICASTAR - zaawansowany home made
Jak najbardziej Adam.
Ja idę w kierunku modułu Front Panelu na bazie TrxAVR i TftA, pośredniej z CDG2000 a reszta jeszcze nieokreślona, bo faktycznie, szybkość zmian w rozwiązaniach jest tak duża w stosunku do ilości czasu, którą mogę poświęcić, że nie planuję więcej działań na razie.
W tym wątku pojawiają się osoby zarówno budujące PICASTARa, jak i tylko niektóre moduły, a to znaczy, że pomysł konstrukcji żyje i jest interesujący i powoli rozwijany.
W sumie mam wrażenie, że jedyny problem polega na braku czasu...
A krytyka jest tylko twórcza, bo zmusza do zastanowienia się nad kierunkiem własnego myślenia.
Modułowość jest świetna do eksperymentów, dlatego mnie bardzo spodobała się koncepcja TrxAVRB. Ale poszedłem dalej i chcę robić moją konstrukcje opartą oddzielnych modułach połączonych wspólną "płytą główną" gdzie znajdować się będzie zasilanie, sygnały sterujące i złącza sygnałowe. Wiem, że zajmie to dużo miejsca i posiada trochę wad, ale zaletą jest wymienność, pozwalająca na szybką wymianę np. starego DDS-a wg DL4JAL/SP3SWJ na zupełnie inny blok DDS-a, zgodny funkcjonalnie.

Zbyszek
SP3NYF
11-07-2011 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP3NYF - 11-07-2011 12:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości