Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 3.86 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICASTAR - zaawansowany home made
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #107
RE: PICASTAR - zaawansowany home made
Zdzisław, od początku powstania tego forum raczej zachęcam do budowania amatorskich urządzeń. Sam buduję PICaStara, namówiłem kilku Kolegów na tą konstrukcję, narysowałem PA20W więc trudno aby moja postawa kogoś mogła zniechęcić. Moja krytyczna wypowiedź na temat DDS-a i pośredniej jest obiektywna i nie zmienia wysokiej oceny całej konstrukcji oraz ogromnego wkładu autora w wykonanie projektu.

Czy warto to radio powielać zgodnie z oryginałem ?

Dobrym przykładem są Koledzy, którzy zrezygnowali z pierwotnego wyświetlacza na LED i opracowali nowoczesny moduł TrxAVR. Opracowanie nowego modułu syntezy byłoby kolejnym krokiem do przodu i skromnym wkładem w rozwój konstrukcji. Sam napisałeś, że dobrze byłoby mieć moduł DSP na jednej a nie trzech płytkach. Ja również zastanawiam się nad zastosowaniem innych obwodów wejściowych oraz pośredniej.

Jeśli jest zainteresowanie konstrukcją oraz grupa chętnych do budowania to tym bardziej warto pomyśleć o modyfikacjach. Ogromny postęp techniczny sprawia, że konstrukcje szybko się starzeją dlatego warto brać z nich najlepsze moduły i poszukiwać nowszych rozwiązań.

73 Adam
11-07-2011 9:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP5FCS - 11-07-2011 9:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości