Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 3.86 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICASTAR - zaawansowany home made
SP5CII Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 194
Dołączył: 14-12-2009
Post: #60
RE: PICASTAR - zaawansowany home made
Swoje dwa słowa wrzucę odnośnie transformatorów.
Obwód kolektora indukcyjność ok 10uh,antenowy 3 zwoje 80-120uh
przez uzwojenie kolektorów przepuszczamy z zasilacza prąd w zależności od mocy -300W zwiększamy do 10A-30V-mierzymy indukcyjność obwodu antenowego indukcyjność przy max prądu spada ok 20-30% transformator pozytywny jeżeli indukcyjność gwałtownie spadnie przed 10A rdzeń do kosza.
Kupiłem "Amidony" na Wolumenie za 50 zł po pomiarach mam koraliki do ozdoby-ku rozwadze nie ma problemu odpowiednim kolorem pomalować.
Używam 2x F1001+ 4 x F81.Witkowi sp5taa w czasie pomiarów się sprawdził.Śp sp5cs też mi wykonał pomiary specjalistyczną aparaturą na WAT transformator przenosił 300W przy sprawności do 90%.A jak pracuje to słychać na paśmie ten wzmacniacz 2XKT930B 250W(wcz80-120W).
Nadają się b/dobrze rdzenie z przewodów łączących kartę graficzną z monitorem (nie wszystkie -pomiary).
Po nasyceniu rdzenia pojawiają się silne zniekształcenia i silne grzanie się radiatora. U mnie przy mocy doprowadzonej 250W po 1godzinie pracy radiator jest chłodny-dotknięty ręką wyraźny chłód metalu.Wzmacniacz musi mieć sprzężenie dla częstotliwości ponad akustycznych i sumator mocy!!!
Zauważalne grzanie się cewek filtrów pasmowych (naskórkowość)-powietrznych-na rdzeniach filtry pasmowe mnie sie nie sprawdzały(rdzenie przy tej mocy były do ozdoby -nasycenie).
Przy tych mocach niezbędny zasilacz z szybkim zabezpieczeniem!!!przeciw zwarciowym i tranzystorów nie popalimy 2 pary zapasowe grzecznie czekają 15 lat lub więcej? już nie pamiętam, końcówka pracuje bez awaryjnie,
Nie mam czasu na w/w konstrukcje ,u Witka SP5TAA oglądałem postępy w konstrukcji.Aktualnie wam kibicuję w postępach.
Pozdrawiam! i udanych konstrukcji.
Vy73!!


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2010 19:26 przez SP5CII.)
25-12-2010 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP5CII - 25-12-2010 18:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości