Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 3.86 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICASTAR - zaawansowany home made
SP5TAA Offline
Witek
****

Liczba postów: 282
Dołączył: 24-03-2009
Post: #216
RE: PICASTAR - zaawansowany home made
Czesc,
no to jest ok co do zegara.
Gdybyś np. używał Buttler`a o freq 100MHz a chciałbyś powiedzieć procesorowi, ze masz zegar 400MHz to wtedy musisz włączyć ten wewnętrzny mnożnik x4. Co do błedu wskazań na wyświetlaczu to faktycznie, kalibrację trzeba robić na maksymalnie wysokiej częstotliwości...
Zresztą, np w Piligrym`ie czy Husarku proces kalibracji przeprowadza sie w bardzo podobny sposób - też trzeba ustawić freq zegara tak aby podczas normalnego użytkowania radia czestotliwość na wyświetlaczu zgadzała się z faktyczną freq pracy stacji...nie wiem tylko czy w Husarku można płynnie zmieniać freq zegara, czy trzeba wpisywać z klawiatury, bo w piligrimie każdorazowa zmiana zegara wymaga wejścia w setup i pisanie freq z klawiatury.
Musisz się jeszcze upewnić co do poprawnego ustawienia offsetu dla USB i LSB.
Zwracam sie do Ciebie Zdzisław ale myślę, ze to może się przydać wielu kolegom budowniczym PicaStars i stąd myślę ze ten post jest we własciwym miejscu.
Powodzenia dla Wszystkich.

Witek SP5TAA.
PS. W razie wątpliwości czy problemów proszę odzwywajcie się i pytać, niech by byłowidać ,ze ten temat też żyje i coś się dzieje...bo diabli mnie biorą gdy tutaj jest mały ruch a ktoś kto się przdstawia krótkofalarskim znakiem zadaje temat jak wytworzyć tlenek węgla dla samobujców...TO NIE JEST FORUM SAMOBÓJCÓW kolego(on bedzie widział do kogo to kieruję)...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2013 11:21 przez SP5TAA.)
02-07-2013 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PICASTAR - zaawansowany home made - SP5TAA - 02-07-2013 11:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości