Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SQ7LQW Offline


Liczba postów: 1
Dołączył: 15-03-2011
Post: #315
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Witam, to ja się pochwalę, ze również jestem na ukończeniu składania własnej wersji skrzynki. Jestem aktualnie w trakcie pisania oprogramowania do współpracy z nią, na chwile obecną program jest dedykowany pod YASEU FT-8x7 ze względu na fakt, że posiadam takie radio, w praktyce oznacza to przymus połączenia radia z komputerem oraz aATU z komputerem, jest to droga pośrednia do osiągnięcia pełnej praktyki we współpracy z radiem jak również ze skrzynką, następnie zacznie powstawać własna konsola do sterowania eATU, która bez użycia komputera będzie się już komunikowała z eATU.

Na chwile obecną oprogramowanie obsługuje już nastawy(racze przedział częstotliwości przypisany do konkretnej nastawy), odczyt częstotliwości TRX, oraz SWR za pomocą przewodu CAT podłączonego do radia.

Jak tylko będą posiadał zdjęcia, opublikuję jej wygląd i uwagi konstrukcyjne.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów, jako, ze jest to mój pierwszy post tutaj, przedstawię się, Mam na imię Darek, mam 25 lat i jestem z Kielc z wykształcenia jestem elektronikiem(technikum) pracuje jako technik przy obsłudze automatyki dozującej chemię. Krótkofalarstwo we krwi mam od dawna, jednak egzamin zdałem w zeszłym roku, radio mam od niedawna i mam nadzieję, ze dzięki skrzynce i stawianej niedługo antenie będę w stanie zaistnieć w eterze.

Pozdrawiam
06-05-2011 1:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - sq7lqw - 06-05-2011 1:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości