Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SQ5PGJ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 20
Dołączył: 07-07-2010
Post: #219
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Witam,
Moja skrzynka już uruchomiona. Mam już nawet kilka łączności na koncie, na paśmie, które wcześniej (bez skrzynki) nie było dla mnie dostępne.

Miałem kłopoty z komunikacją, ale podejrzewam, że to brak kontaktu w podstawce (efekt niewłaściwego mycia płytki - choć pewności nie mam).
Odbierałem komunikat powitalny od eATU, ale eATU mnie nie słyszała. Po wymianie procka wszystko działa jak należy. (Adam, dzięki za wsparcie).

Skrzynką steruję za pomocą własnego softu, napisanego w C++.
Na razie bardzo prostego, pracującego z linii komend. Coś w rodzaju Turbo Pascala 3.0, jeśli jeszcze ktoś pamięta te czasy :-).
W najbliższym czasie dobuduję do niego interfejs graficzny w Qt. (Przenośność na Windozę i Linuksa. A na dodatek - free & legal - open source).
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę udostępnić to co mam, ale proponuję jeszcze poczekać.

Na razie pprogram zaprasza do wprowadzania komend w czarnym okienku.

Proste komendy na razie: Wybierz konfigurację LC lub CL.
Wybierz czym chcesz aktualnie sterować L czy C.
Zwiększ, zmniejsz lub wprowadź wartość wybranego parametru (L lub C).

Natychmiast po wykonaniu komendy idzie sterowanie na COM.
Dopisz bieżące ustawienia do pliku podając f. Można wykorzystać CAT do odczytu z TRXa.

To co SP3SWJ proponował też się znajdzie, ale na razie idzie w górę lub w dół dopóki trzyma się wciśnięty klawisz (i)ncrement lub (d)ecrement.
Zatrzymuje się w chwili puszczenia klawisza. Po każdej inkrementacji/dekrementacji idzie komenda do skrzynki.

Jako interfejsu RS485 korzystam z płytki AVT530. Prosty konwerter RS232 na RS485. Na pokładzie MAX232, MAX485 (lub kompatybilny) i 555.
Wszystko bardzo ładnie działa. (płytka dwustronna przewlekana w AVT w celnie ok 5zł).

Jurek
27-02-2011 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SQ5PGJ - 27-02-2011 21:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości