Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porównanie parametrów różnych konstrukcji amatorskich
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #13
RE: Porównanie parametrów różnych konstrukcji amatorskich
Witam Kolegów i Ciebie Robercie w szczególności

Racja jak zwykle prawdopodobnie jest po środku. Nie będę się sprzeczał. Chciałem uniknąć sytuacji, gdzie w śród wielu postów trudno jest odnaleźć te właściwe. Napisano już dwie strony w tym temacie a tylko dwa, a może trzy dotyczą tak naprawdę tematu.
Link do programu, za pomocą którego można nagrywać i porównywać warto tu właśnie umieścić bo dokładnie dotyczy tego tematu, ale opisy typowych metod pomiarowych, schematy, które mogą być bardzo obszerne warto robić w wątku o pomiarach, a tu umieścić tylko link, taką propozycję dał ktoś po drodze i założył wątek o pomiarach.
Uznałem, że to bardzo dobry pomysł, bo w ten sposób unikniemy wrzucania do tego wątku dosłownie wszystkiego (opisy analizatorów, mierników różnych parametrów, metod pomiarowych, opisy TRXów itd.), a na właściwy temat nie będzie postów - ciężko będzie np. znaleźć porównanie MiniYesa i Kenwooda. Jak będę miał trochę więcej czasu, to też wrzucę coś odnośnie moich metod pomiarowych i sprzętu pomiarowego do tamtego wątku. Tutaj na wstępie napisałem o swoich wynikach pomiarów i Koledzy też mogliby zrobić podobnie. Wystarczy przecież tylko napisać czym się mierzyło i ogólnie opisać metodę pomiarową i ewentualnie podać tylko link do opisu miernika i szczegółowego opisu metody pomiarowej.
Wiem że wśrod nas są posiadacze np. CDG2000, Pica-Stara i Piligrima oraz innych TRXów i mogliby tu swoje pomiary opinie i porównania wrzucić. Mało kto ma dostęp do porządnego firmowego sprzętu pomiarowego, ale obszerne opisy jak zrobić amatorsko poszczególne mierniki są już obecne w innych wątkach - zamieszczanie ich tutaj byłoby tylko niepotrzebnym dublowaniem (zamieszczenie linku do takiego opisu jest jak najbardzie słuszne), a jeśli nie ma takich opisów, to warto je umieścić w nowym wątku zaproponowanym wcześniej przez jednego z Kolegów i też podać tylko link.
Na koniec moja prośba, abyśmy tu nie zaczęli uprawiać naszej polskiej specjalności - kłótni o wszystko, gdzie się tylko da.
Może rzeczywiście nie mam racji, więc proponuję wspólnie ustalić jakieś optimum, i działać zgodnie z wolą większości - napiszcie co o tym myślicie, też mi zależy żeby wątek nie umarł!!!
pzdr
04-10-2010 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Porównanie parametrów różnych konstrukcji amatorskich - SP2JQR - 04-10-2010 16:08
Transceiver SP9NLD - 3Z9N - 28-12-2010, 9:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości