Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie przepięciowe Legrand...
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #8
RE: Zabezpieczenie przepięciowe Legrand...
To jest rozdzielnia główna. Różnicówka 500/300 mA w tym miejscu ma za zadanie ochronę przeciwpożarową. Dalej pójdą kable do rozdzielnic w innych częściach obiektu - tam będą różnicówki zabezpieczające przeciwporażeniowo. w projekcie jest ich 12. 300mA nie 500 ? musiało się coś zmienić bo kilkanaście lat temu stosowało się 500, dziękuję za info po to ten wątek. Dobezpieczenie przepięciówek ma być B20 - tak mam w dokumentacji Legranda dla tego zabezpieczenia - napisałem, że nie miałem pod ręką 20 więc dałem 25. Różnica w tym przypadku nieistotna - chyba że o czymś nie wiem.
"No tak, bo bez ziemi działa" - tego nie rozumiem. chyba że chodzi o to, że już załączony prąd, a zabezpieczenie nie podłączone ? Nie ma obowiązku ich posiadania w tym obiekcie - a że to wymaga trochę pracy i mamy zimę ... mało strzela, to dokończy się w wolnej chwili. Mnie bardziej interesuje czy pomysł z tą szpilką jest ok?
Rozliczenie wielotaryfowe u nas dostępne, ale dla mnie nieopłacalne - więcej prądu zużywamy w droższej taryfie.
"A po co pięć razy? Pewnie miedziak?" - nie ja decydowałem wtedy. Miedziak. Jak można inaczej ?
Każda uwaga cenna.

73 JERZY SQ9RFC
03-01-2023 8:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczenie przepięciowe Legrand... - SQ9RFC - 03-01-2023 8:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości