Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie przepięciowe Legrand...
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #5
RE: Zabezpieczenie przepięciowe Legrand...
İmage
"W płocie": zabezpieczenie 50A (docelowo 100A) i przepięciówka typu A. Potem 50 metrów kabla ziemnego 5x16. Do rozdzielnicy głównej wchodzę od dołu, idę na szynę górną z lewej strony, tam rozdzielam na przepięciówkę i rozłącznik główny. "Sy" do przepięciówki: B25 - powinny być B20 ale nie miałem. Z tych Sów drutem 10 (powinien być 16) na przepięciówkę typu B. Ziemia jeszcze nie podłączona. Nie chcę jej podpinać do żółtozielonego w kablu zasilającym, przebiję się przez podłogę w piwnicy i wbiję 3 do 6 m szpilę (ile wlezie), do szpilki drut 16.
Z rozłącznika głównego podlicznik wektorowy (super zabawka - dokładność pomiarów 3 miejsca po przecinku, a jak się go przypnie do komputera ... ). Dalej zakręcamy i w górę do różnicówki pożarowej - nie miałem większej, jest 30 mA, gdy mnie wkurzy to kupię 500mA. W górę ... powinna być szyna rozdzielcza, ale nie mam, więc wszystkie kable do następnych szaf spotykają się na zaciskach różnicówki, a w puste miejsce przyfastrygowałem na razie: lampki faz, małą różnicówkę 10mA i Esa - (całkiem oddzielne zasilanie mojego małego warsztaciku elektronicznego)
Z ciekawostek ... "obiekt" w trybie "standby" bierze około 400 W ( lodówka, zamrażarka, pompka CO - mniej się nie da !). Daje to około 10kWh dziennie i +- 3600 kWh rocznie. Jak to się ma do 2 tys kWh "prezesa" ? Choć bym się posrał to przekroczę limit! - i co z tym zrobimy ? Po prostu ... nie głosujmy na ludzi którzy robią z nas idiotów !

73 JERZY SQ9RFC
02-01-2023 2:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczenie przepięciowe Legrand... - SQ9RFC - 02-01-2023 2:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości