Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waterfall - jak to działa
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #34
RE: Waterfall - jak to działa
Witam!

Powoli, ale jednak poruszam się do przodu z urządzeniem. Zmontowałem odbiornik kontrolny na pasmach 7 i 14MHz oraz zrobiłem sporo modyfikacji w programie, których nie widać 'na oko' ale pochłonęły wiele czasu. Przy okazji porobiłem kilka błędów a wygrzebanie się z nich zajęło mi dodatkowy czas - nad jednym siedziałem kilka godzin przez kilka dni. Ale to jest tak jak za poważne sprawy zabiera się amator ;-)

Mam do pokazania kilka filmów. Niestety, filmy są duże objętościowo, kompresuję je za pomocą ffmpeg ale i tak to sporo jak dla mojej strony. Mam więcej nagrań ale nie odważę się ich powiesić na stronie bo nie starczy pasma ;-) Pewnie trzeba będzie dołączyć się do youtube.

Sygnał statyczny1
Sygnał statyczny2
Fonia1
Fonia2
Fonia3
CW

Przepraszam za słabą jakość dźwięku. Okazało się, że nie mam głośnika i dźwięk odtwarzają słuchawki a w dodatku zapomniałem nieco podnieść głośność.
W każdym, razie widać związek odbieranego sygnału zarówno na wykresie siły sygnału jak i na wodospadzie, który na filmie zlewa się się nieco i gubi kolory.
Postaram się o dodatkowe nagrania, czekam na układ dekodera 74259 aby swobodnie zmieniać pasmo i nagram coś z pasma 14.

Prędkość procesora pozwala na dość dobre wyłapanie sygnałów statycznych oraz w zasadzie do zaakceptowania jest detekcja fonii na wykresach. Szybkie cw jest nieco bardziej kłopotliwe bo nie każdy skan pasma jest w stanie wyłapać każdy sygnał ale na rysunku wodospadu już widać miejsce gdzie stacja cw nadaje.

L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2022 21:48 przez SP6FRE.)
04-09-2022 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Waterfall - jak to działa - SP6FRE - 08-05-2022, 19:33
RE: Waterfall - jak to działa - SP6FRE - 04-09-2022 21:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości