Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waterfall - jak to działa
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #32
RE: Waterfall - jak to działa
Witam!

Płytki dostałem nadspodziewanie szybko. Produkcja, zamiast trzy dni trwała o połowę krócej i już po siedmiu dniach, w poniedziałek, miałem płytki na stole.

İmage

Kilka godzin zajęło mi zmontowanie układu

İmage İmage

Niestety, moja radość była krótka bo po zmontowaniu, układ nie chciał działać. Kolejny dzień podnosiłem się z porażki sprawdzając czy pcb nie ma błędów projektowych lub wykonawczych ale ostatecznie błędu nie znalazłem. W końcu okazało się, że "winny" byłem ja bo zapomniałem, że definiując w programie układy sterowane za pomocą I2C - tu działa SI5351 - trzeba je podłączyć bo inaczej program zatrzymuje się próbując je zainicjować a mnie się tak śpieszyło do pierwszego startu, że pominąłem ten krok.

İmage

Tak więc, układ sterownika działa stabilnie, nic nie miga, poziom sygnału z AD8307 wydaje się być bardzo mały albo mówiąc właściwie: prawidłowy przy braku sygnału na wejściu i mam nadzieję, że teraz monitor zacznie działać lepiej. Na razie płytki wyświetlacza i generatora SI5351 działają jako wstawiane w podstawki ale docelowo będą wlutowane wprost do płytki co ułatwi montaż zespołu w jakiejś obudowie. Na razie zespół ma grubość nieco ponad 3cm ale można zejść do ok. 2.5cm.

Nieco więcej czasu zajmie mi montaż płytki odbiorników ale oczywiście pochwalę się sukcesem lub porażką ;-)

L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2022 12:35 przez SP6FRE.)
11-08-2022 10:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Waterfall - jak to działa - SP6FRE - 08-05-2022, 19:33
RE: Waterfall - jak to działa - SP6FRE - 11-08-2022 10:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości