Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waterfall - jak to działa
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #7
RE: Waterfall - jak to działa
Witam!

Sławku, dziekuję za rozszerzenie informacji na ten temat.
Niestety, technika cyfrowej obróbki sygnału, poza oczywistymi podstawami, jest mi mało znana :-( i chyba jestem juz za stary aby się w to zagłębiać.
Pamiętam, jak zaczynałem na początku lat 90-tych pracę z komputerami osobistymi i wtedy możliwe było, że jeden człowiek był w stanie zgłębić zarówno hardware jak i software ówcześnie używany. Po 20 lat od tamtej pory nastąpił silny podział nie tylko na hardware i software ale dodatkowo w ramach obu tych dziedzin a ilość programów i rozwiązań jest tak wielka, że jedynie z konieczności staram się być na bieżąco w bardzo wąskim wycinku tej tematyki. Cyfrowa obróbka sygnałów, łącznie z łącznością cyfrową (telefonia, komórkowa, protokoły itd) jakoś przeszły obok mnie i są daleko z przodu ;-)

Niemniej spróbuję pociągnąć temat według mojego pomysłu. Największą obawę mam co do izolacji sygnałów w moim rozwiązaniu między układem wodospadu a ewentualnym odbiornikiem - w zamyśle wodospad można byłoby dołączyć właśnie do odbiornika lub trx-a. Może z tego pomysłu ostanie się jedynie prosty układ do panoramicznego przeglądu stanu pasma?

L.J.
13-05-2022 13:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Waterfall - jak to działa - SP6FRE - 08-05-2022, 19:33
RE: Waterfall - jak to działa - SP6FRE - 13-05-2022 13:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości