Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
miernik / wskaźnik natężenia pola
SP5GNW Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 68
Dołączył: 16-10-2013
Post: #4
RE: miernik / wskaźnik natężenia pola
hej Sławku! Cieszy mnie , że odezwałeś się. Są wsród nas na pewno są koledzy posiadający wiedzę choć większość powiela opisy. Nasz kolega robiący anteny sam kiedyś mi powiedział, że zrobić (złożyć) to nie wszystko. By mieć radość z używania trzeba ją zestroić. Teraz są nieznane kiedyś wielkie udogodnienia , przyrządy, wiedza i bogatsi jesteśmy o doświadczenia. Zestrojona dobrze delta czy cubical quad może wiele. We własnym ale i w interesie kolegów prowokuję do zabrania głosu. Tak jak poprzednio dużo się od Was dowiedzieliśmy o baloonach, transformatorach. Na początku wiedziałem, że robi się coś z tymi pierścieniami ferrytowymi ale jak i co to mało "kumałem".
Ostatecznie skorzystałem robiąc dwa 1/4 L na 80 i 160. Nie użyłem transformacji bo nie było potrzeby. Działa to dobrze do 21 MHz. Stroi się niezależnie od siebie długością drutu. Na 1,8 mam swr w min. 1.03 a na 3,570 swr 1.34. I mnie to wystarczy , oby nie było tych szumów na 59+20. Na 14 i 21 sygnały odbierane są takie same jak na moim GP7.
Sławku! Rzeczywiście na RBN nie próbowałem drutów, spróbuję. Dziś SFI ok.90 więc będzie coraz lepiej.
Pozdrowienia, Piotr
24-10-2021 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: miernik / wskaźnik natężenia pola - SP5GNW - 24-10-2021 21:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości