Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego budujemy urządzenia HM ?
SP4HKQ Offline
Zdzisław SK!
****

Liczba postów: 490
Dołączył: 19-08-2009
Post: #24
RE: Dlaczego budujemy urządzenia HM ?
Popieram Piotra, mniej emocji więcej tolerancji, w stosunku do ludzi jak i konstrukcji. Jeszcze rok temu miałem podobne jak Andrzej poglądy, co też wyraziłem na tym forum. Na proste konstrukcje patrzyłem oczami człowieka który radiem zajmuje się ponad 40 lat, ma doświadczenie, przyrządy pomiarowe, jak stosowny zapas podzespołów zbierany przez wiele lat. Jednak na te "krytykowane konstrukcje" należny spojrzeć oczyma kilkunastoletniego "zapaleńca" który odda ostatnie pieniądze na zakup brakujących części do wymarzonego RADIA. Nie każdego stać na wydatek kilkuset złotych na części do Catliny, a i płytki należny też zrobić we własnym zakresie. Te proste konstrukcje pomimo swoich wad technicznych mają zalety: jest schemat, instrukcja, płytka drukowana, a czasami można kupić cały KIT. Nie kosztuje to MAJĄTEK, a jest od czego zacząć zabawę w radio. Wg. Andrzeja jak układ zmontowany na kupionym PCB nie działa prawidłowo to BUBEL. Ja obecnie uważam inaczej. My "doświadczeni konstruktorzy" nie dostarczamy tym młodym alternatywnych konstrukcji bez wad. Konstruujemy dla siebie. Więc nie krytykujmy tych, co COKOLWIEK robią dla młodzieży i mniej doświadczonych kolegów. Pomagajmy im je uruchamiać i poprawiać, a za kilka lat przybędzie tych doświadczonych.
22-01-2011 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego budujemy urządzenia HM ? - Krystian - 06-07-2010, 14:24
RE: Dlaczego budujemy urządzenia HM ? - SP4HKQ - 22-01-2011 19:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości