Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego budujemy urządzenia HM ?
SP9EZQ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 93
Dołączył: 18-08-2009
Post: #3
RE: Dlaczego budujemy urządzenia HM ?
Witam
Postanowiłem napisać w tym wątku aby pokazać że słowo "radioamator"
ma rację bytu. Należę do starszego pokolenia, które pamięta technikę lampową, początki telewizji i transmisji stereo. Ogólnie pojętym majsterkowaniem zajmowałem się od zawsze, a krótkofalarstwem od lat najmłodszych lecz licencję zdobyłem dopiero w 2006 roku. Nie jestem elektronikiem. Dziedzinę tą traktuję jako hobby które przynosi mi wiele satysfakcji mimo że czasami ponosimy porażkę. Czasami są to sprawy ambicjonalne. Gdy Kolega mówi mi patrząc na schemat że ta konstrukcja jest poza zasięgiem amatora to ja zabieram się za jej wykonanie w tajemnicy przed nim i zaskakuję go gotową konstrukcją. Tak było z budową analizatora antenowego VNA MAX4, ATU wg DL5MGD. Gdy syn zapytał mnie czy potrafię wykonać lampowy wzmacniacz audio przypominając mi o wychowaniu na technice lampowej, podjąłem wyzwanie i wykonałem wzmacniacz. To jest właśnie urok Hobby że robimy coś co bardzo często można kupić lub osiągnąć w inny sposób, jak na przykład wspinanie się po pionowej ścianie gdy obok jest wygodne, łatwe wejście. Jest to satysfakcja z wykonania czegoś co inni uważają za niemożliwe. Dlatego po krótkim wahaniu zabrałem się za PILIGRIMA i myślę że przy pomocy doświadczonych Kolegów z forum uporam się z tym wyzwaniem.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław SP9EZQ
04-07-2010 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego budujemy urządzenia HM ? - SP9EZQ - 04-07-2010 12:36
RE: Dlaczego budujemy urządzenia HM ? - Krystian - 06-07-2010, 14:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości