Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscyloskop cyfrowy 100MHz, co kupić?
SQ5DTL Offline
Grzegorz
**

Liczba postów: 90
Dołączył: 28-09-2020
Post: #30
RE: Oscyloskop cyfrowy 100MHz, co kupić?
Dzień dobry, wstępnie przetestowałem oscyloskop na zasadzie czy coś pokazuje.

Jeżeli to ma tak wyglądać to mnie więcej do szczęścia nic nie potrzeba.

Pierwsze trzy oscylogramy to synteza DDS ustawiona na częstotliwość kolejno:

3.700000MHz

[attachment=16796]

14.200000MHz

[attachment=16797]

28.400000MHz

[attachment=16798]

Tutaj oscylogram z pomiaru wbudowanego generatora przebiegu prostokątnego 1kHz

[attachment=16795]

Zaś tutaj mamy oscylogram z pomiaru testera rezonatorów kwarcowych, testowany rezonator 6MHz.

[attachment=16799]

Cóż mogę teraz napisać o tym oscyloskopie, sprawia wrażenie solidnie wykonanego, nic nie odstaje, nie skrzypi, nie trzeszczy, enkodery pracują płynnie z należytym oporem, nie jest głośny, nie grzeje się, poruszanie się po menu jest płynne i w miarę intuicyjne. Menu w języku polskim.

Gorzej sprawa ma się z sondami, sprawiają wrażenie mało solidnych i tak jak by były wykonane z gorszej jakości plastiku.

Co do pomiarów lub samej techniki wykonywania pomiarów, oscyloskop jest bardzo wrażliwy na otoczenie bądź jak nie oscyloskop sam w sobie to duże znaczenie ma miejsce i sam rodzaj badanego układu.

Oscylogram z wbudowanego generatora jak i oscylogramy z generatora DDS były stabilne co do amplitudy zaś przy pomiarze testera rezonatorów kwarcowych dochodziło do skoków amplitudy przebiegu na skutek zbliżania i oddalania dłoni od badanego układu.

Dodam iż tester wykonałem samodzielnie na uniwersalnej płytce drukowanej, bez ekranowania. Na razie to tyle, za mało czasu przy nim spędziłem bym mógł napisać coś więcej.

73! Grzegorz
13-01-2021 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Oscyloskop cyfrowy 100MHz, co kupić? - SQ5DTL - 13-01-2021 18:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości