Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscyloskop cyfrowy 100MHz, co kupić?
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,368
Dołączył: 29-01-2010
Post: #18
RE: Oscyloskop cyfrowy 100MHz, co kupić?
Zależy co jest potrzebne, poziomy sygnałów, odstęp pomiędzy sygnałami o różnych częstotliwościach, harmoniczne, zniekształcenia (próba dwutonowa) -analizator widma bezkonkurencyjny
Cyfrówka -analizator stanów logoczicznych choćby wspomniany salea z analizą protokołów
Oscyloskop mi całkowicie wystarcza moje 25MHz, (250Ms), próbkowanie ekwiwalentne 2Gs. Przy przebiegach okresowych uśrednianie sygnału (próbkowanie ekwiwalentne)
Dla mnie z wymienionych przyczyn z punktu widzenia amatora krótkofalowca absolutnie zbędny jest wyszukany oscyloskop i wystarcza nawet tania cyfrówka. Do czego może być potrzebny "wyszukany" model z punktu widzenia amatora krótkofalowca?
Ja wolałbym kupić analizatorek widma za 200zł, salea, tani oscyloskop i do tego jakieś nanovna i mam już laboratorium krótkofalowca którym zrobię znacznie więcej niż oscyloskopem za kilka kilo zł.
Oczywiście to moja subiektywna ocena, od razu powiem używam zaawansowanych funkcji oscyloksopu i mam dostęp do naprawdę bardzo dobrej klasy sprzętu w pracy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2021 19:50 przez SQ4AVS.)
09-01-2021 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Oscyloskop cyfrowy 100MHz, co kupić? - SQ4AVS - 09-01-2021 19:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości