Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscyloskop cyfrowy 100MHz, co kupić?
SP6VGX Offline
Tomek
***

Liczba postów: 108
Dołączył: 03-11-2012
Post: #15
RE: Oscyloskop cyfrowy 100MHz, co kupić?
@SQ5DTL

Tutaj nie chodzi o tyle tanie bo w zasadzie jak patrzymy na większość chińskich oscyloskopów z niskiej i średniej półki to są one tanie w stosunku do markowego sprzętu. Czyli to co pisałem mimo pewnych wad amatorzy mają dostęp do sprzętu jaki do niedawna był dla nich niedostępny.

Jednak na przyszłość dla innych warto czasami zrezygnować z cyfry i kupić dobry oscyloskop analogowy lub cyfrowo analogowy (obecnie można poniżej 1000zł) - niż kupować oscyloskop w starej technologii czyli bez DPO... W sumie sam kiedyś taki błąd popełniłem napaliłem się na cyfrę i kupiłem Tektronix-a TDS210 (końcówka lat 90-tych) - cena to było kilka miesięcznych pensji... a potem rozczarowanie i dalsze używanie analoga. W zasadzie kolejną cyfrę kupiłem jak emulacja oscyloskopów analogowych weszła w tych tańszych modelach.

Tutaj chcę też dodać nie ma znaczenia czy robi się cyfrówkę czy analogowe układy...
...ot bardziej czy chcemy mieć oscyloskop czy coś co wygląda jak oscyloskop - ale trudno tym czasem zrobić poprawne pomiary (tak aby to co jest na wyświetlaczu odpowiadało rzeczywistości).

Co do zakupionego oscyloskopu to tutaj akurat tego modelu nie znam - pod kątem np. błędów w oprogramowaniu czy hardware. Choć głównym problemem (przy cyfrówce) jest mały bufor pamięci na przebieg (2 Mpts), natomiast w przypadku analogowych sygnałów brak SPO... Wracając jeszcze do sygnałów prostokątnych w cyfrówce to do takich zastosowań lepiej sprawdzi się od takiej prostej cyfry analizator stanów logicznych np. klony saleae do kupienia poniżej 100zł

Tomek - SP6VGX (SWL: SP-0316-JG)
QTH: Warszawa, LOKATOR: KO02NG
http://www.sp6vgx.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2021 17:14 przez SP6VGX.)
09-01-2021 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Oscyloskop cyfrowy 100MHz, co kupić? - SP6VGX - 09-01-2021 17:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości