Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
SP9VQ Offline
Radek
**

Liczba postów: 55
Dołączył: 27-10-2020
Post: #45
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
Jerzy, symulacje są fajne zwłaszcza kiedy potem to skonfrontujemy z praktyką. Cieszę się, że zbudowałeś też ten wzmacniacz m.cz. Jak wspominałem swojej wersji nie rozebrałem i oparty jest jak na schemacie na tranzystorach BC148, musiałbym sprawdzić jaką mają wzmocnienie tak dla zasady i dla wiedzy wszystkich.

Wzmacniacz zaproponowany przez Piotra SP9LVZ też powstanie i będzie dla porównania z oryginalnym. Niestety czas, czas, czas, praca zabiera za dużo tego czasu. Na szczęście mam już skompletowane elementy.

Tak się nieskromnie przypomnę z pytaniem o rdzeń jaki zastosować w transformatorze, w jakie rdzenie zaopatrzyć się pod kątem właśnie konstrukcji odbiorników. Na chwilę obecna mam tam pierwszy lepszy z oznaczeniem FS-1302. Temat rdzeni na chwilę obecną jest trochę dla mnie zupełną nowością więc pewnie wypale jeszcze nie raz z pytaniem wołającym o pomstę do nieba.

Nie wiem czy uda mi się uruchomić ten odbiornik, ale jestem dobrej myśli zwłaszcza, że tak na prawdę pierwszą rzeczą jaka zrobiłem to generator tego odbiornika, który uruchomił się od kopa. To mnie pchnęło by iść dalej w tej konstrukcji. Dodatkowo motywuje Wasze zaangażowanie, wiedza i życzliwość co ma niewymierne znaczenie dla mnie podczas zmagań z budową urządzenia.
30-12-2020 9:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących) - SP9VQ - 30-12-2020 9:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości