Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
SP9VQ Offline
Radek
**

Liczba postów: 55
Dołączył: 27-10-2020
Post: #18
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
Cytat:Po uruchomieniu całości odbiornika, wzmacniacz m.cz. może mieć tendencje do wzbudzeń, należy wtedy dołożyć kondensator 10nF-47nF od kolektora T5 do masy i jeśli blokada C32 (47nF) jest nie wystarczająca do jeszcze można zablokować kondensatorem 22nF-100nF bazę T3 do masy. Trzeba też zwrócić uwagę, że ten wzmacniacz jest przeznaczony do słuchawek wysoko-omowych 2000-4000 omów.

Piotr dziękuję za dodatkowe sugestie odnośnie okiełznania wzmacniacza m.cz. Uwaga o słuchawkach o dużej impedancji jest bardzo istotna. Typowe mają jak sprawdzałem około 50 Ohm ale znalazłem jedną co ma 250 Ohm i to już robi różnicę ogromną. Niestety wysoko-omowej jak wspominasz nie posiadam, mimo wszystko dzięki Twoim i kolegów sugestiom wiem jak opanować ten wzmacniacz m.cz.
19-12-2020 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących) - SP9VQ - 19-12-2020 23:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości