Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
SP9VQ Offline
Radek
**

Liczba postów: 55
Dołączył: 27-10-2020
Post: #6
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących)
Cytat:Miej tylko na uwadze to, że w konstrukcjach Andrzeja Janeczka bywały błędy skutecznie uniemożliwiające pracę danej konstrukcji - mam nadzieję, że w tej akurat ich nie ma. Był kiedyś na którymś z forum na ten temat wątek.

Tomek, też mam taką nadzieję Smile

Cytat:Zbudowałem ten odbiornik, jak tylko ukazała się wspomniana książka, co prawda w wersji jednopasmowej, nie mniej jednak ruszył bez problemu, a dzieciak dla którego był przeznaczony aż skakał z radości. To był 11-latek w moim klubie.
Tak więc spokojnie, tutaj błędów nie ma.

Rysio to napawa nadzieją, że i mnie się uda, a jak będą problemy to liczę na Was

Cytat:Andrzej zawsze mawiał że to nie do końca prawda...

Karol, czyli jednak problem z jego konstrukcjami może tak naprawdę wynikać z zupełnie innych przyczyn.

Cytat:Kiedyś przy jakiejś okazji napisałem jak robić płytki w konstrukcjach radiowych. Artykuł się ukazał, ale nikt wniosków z tego nie wyciągnął i płytki są nadal robione tak samo, pewnie z powodów podanych powyżej.

Henryk czy gdzieś jest dostępny artykuł Twojego autorstwa?



Dorzuciłem kilka zdjęć z płytką na której umieściłem mieszacz dwudiodowy, transformator oraz wzmacniacz w.cz.
Zostały do wykonania jeszcze filtry pasmowe, a raczej jeden filtr, ponieważ zacznę z jednym pasmem tak jak zrobił to Rysio. Mam nadzieję, że dzisiaj "wrzucę" wzmacniacz na oscyloskop i sprawdzę czy działa. Martwię się jedynie o transformator z racji tego, że wrzuciłem tam pierwszy lepszy rdzeń. Czy podoła zadaniu to się okaże - jak eksperymentować to eksperymentować Smile


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage
10-12-2020 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Prosty pięciopasmowy odbiornik KF (Konstrukcje krótkofalarskie dla początkujących) - SP9VQ - 10-12-2020 19:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości