Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscyloskop Philips pm3267 temat zbiorczy.
BEGINNER Offline
Lukasz
*

Liczba postów: 10
Dołączył: 22-11-2020
Post: #5
RE: Oscyloskop Philips pm3267 temat zbiorczy.
Hej, czyli żeby się głębiej bawi muszę zdobyć jakiś generator co by móc coś potestować, ok.
Regulowany czas wstrzymania czyli domyślam się że to jest HOLD, ale przy wyłączonym myślałem że czas przejścia podstawy czasu powinien się zgadzać z nadrukiem przełączników ( a u mnie tak na szybko to nie bardzo ale ok.)
Co do przechodzenia plamki na ekranie to myślałem że nie powinna zaczynać się i kończyć się poza ekranem ale to moje myślenie, u mnie jest szersza o około 1 działkę, co do trybu X i Y to jeszcze daleko przede mną.
Co do rozkalibrowania, to ja bardziej się skupiam nie na jakichś pomiarach innych sprzętów a właśnie ciekawi mnie bardziej jak sam przyrząd działa i czy działa dobrze dlatego się pytam o te różne parametry, teraz moje zadanie to poznanie sprzętu. Ja chciałem potraktować oscyloskop jako hmmm, właśnie miernik częstotliwości ale jednak nie można tego tak traktować, ok.
Co do stanu lampy to mnie jest trudno ocenić ale na moje oko to lampa jest niezła.
Tak, kalibrowałem na szybko skleconą przeze mnie sonde i nawet się nieźle udało ale to naprawdę na szybko.
Oczywiście manuala i serwisówkę mam i powolutku będę się zagłębiał ale czasem najzwyczajniej trzeba coś zapytać.
Szukam sond a i będę sam próbował coś lepszego zrobić, szukam jakichś generatorów co by się łatwiej bawiło, itd itd.
Ciąg dalszy pytań zapewne nastąpi, bo już mam jedno, ale to potem, na razie zobaczę co mi się uda poczynić, hej.
24-11-2020 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Oscyloskop Philips pm3267 temat zbiorczy. - BEGINNER - 24-11-2020 21:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości