Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomiar indukcyjności cewki za pomocą analizatora
SP3SWJ Offline
Jarek
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 20-03-2010
Post: #7
RE: pomiar indukcyjności cewki za pomocą analizatora
(30-09-2012 17:14)SP6FRE napisał(a):  Pomiar obwodów rezonansowych jak i elementów L i C możesz wykonać z pomocą analizatora NA01. Na filmie w poście #44 pokazałem jak odbywa się pomiar rezonatorów kwarcowych ale jeśli zamiast tego dołączy się cewkę z pojemnością to można mierzyć również elementy L i C mając do dyspozycji znane elementy C i L.
NA01 jest samodzielnym miernikiem więc nie wymaga połączenia z PC.
L.J.

Leszku ale ja nie piszę przecież o metodzie "rezonansowej"

Ja pisze o pomiarze indukcyjności w funkcji częstotliwości i wizualizacji na wykresie,


Dodatkowo można np dla dławików anodowych postarać się szukać rezonansów własnych... ale do dopiero jak z piwnicy wyciągnę PA na QQE to zaprezentuję to na fizycznym obiekcie.

Przecież napisałem tez że mierzymy WOBULOSKOPEM a przykłady zaprezentowałem na tym co mam, i każdy co ma WOBULOSKOP a tych opisywanych jest dużo tez poradzi sobie z tym pomiarem indukcyjności w funkcji częstotliwości




(30-09-2012 19:53)SP2JQR napisał(a):  ...
Niektóre analizatory mają ten pomiar zaimplementowany w sofcie i podają gotowy wynik.
...

zgadza się dużo programów to ma - stawiasz dwa markery w wybranych miejscach a w okienku pokazuje sie obliczona dobroć Q

a ja nawet w trybie LCD w MAX6 to dodałem dla szerokości okna na okranie "TABELKA"

Masz 100% racji... ale to zupełnie inne zagadnienie i pewnie opiszę to w oddzielnych instrukcjach

-----------------------
Pozdrawiam Jarek
www.sp3swj.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2012 20:34 przez SP3SWJ.)
30-09-2012 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: pomiar indukcyjności cewki za pomocą analizatora - SP3SWJ - 30-09-2012 20:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości