Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #34
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
Witam!

Tak Krzyśku, prawdopodobnie o to chodzi w kontekście tematu wątku i aż wstyd, że nie sprawdziłem tego ja :-(. Przeraziła mnie długość każdego z odcinków tej opowieści na youtube zniechęcając do minimalnej aktywności.
Analogia do klasycznego paradoksu Zenona jest dość ścisła i zapewne czeka na swoje miejsce w zastosowaniach praktycznych.

Sprowadzenie Kanta wyłącznie do imperatywu kategorycznego jest dużym uproszczeniem. Można z grubsza założyć, że Kant , wraz z innymi oczywiście, dał podstawy współczesnej analizy i wnioskowanie.

Proszę o rozwinięcie twierdzenia, że fale akustyczne to pole magnetyczne - jak się domyślam zmienne. A to indukuje pole elektryczne -> prawa Maxwella, Wszystko niby gra tylko skąd to pole magnetyczne?
Żartując, gdyby tak było, to skrzypiące zawiasy w mojej piwnicy można byłoby traktować jako nadajnik obcych a nie skutek moich zaniedbań "w temacie" poślizgu.

L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2019 17:14 przez SP6FRE.)
27-10-2019 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata - SP6FRE - 27-10-2019 17:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości