Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawa sprawa . Fizyk ądrowy o powstaniu Świata
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #33
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk jądrowy o powstaniu Świata
Ale ja się nie wypieram że używam Kanta. Kto tak powiedział? Ja tylko uważam jak "paru" innych że to stara wiedza i pewne sprawy już dawno poszły naprzód. Kolega miał na mysli tzw. imperatyw kategoryczny. Ale ja nie o tym. Mamy nowe rodzaje modulacji a nie słyszymy "tych z kosmosu" ( istot). No ale jakoś się komunikować muszą, skoro nie za pomocą fal elektromagnetycznych to jak? Mamy tu pośród krótkofalowców naprawdę super speców od nowych rodzajów modulacji , komputerów , oprogramowania , mikrofal i licho wie jeszcze od czego. No to zastanówmy sie ,- CO jest tym nośnikiem informacji? Bo jeśli nie radio to co takiego? Albo na jakich falach? Według mnie powinniśmy zbudować dokładny skaner fal radiowych od najniższych do głębokiej podczerwieni bo... jeżeli wodór promieniuje energię na fali ok. 21 cm to inne pierwiastki mogą emitować energię na innych czestotliwościach lub nawet na ich harmonicznych. Teraz wykorzystując taki duet dwóch pierwiastków można by wyznaczyć np. limes dla modulacji rozproszonej i mając na statku kosmicznym dwa pierwiastki np. rubid ( Ziemianie już mają rubidowy wzorzec fx) i wodór można pomiedzy nimi utworzyć "kanał rozproszony" i mamy zalążek jakiegoś w miarę dokładnego systemu. Wodór wszędzie rezonuje tak samo , rubid raczej także. Tylko czy pomiedzy coś jest?? I ile dBm-ów to ma ? Czy nasze urządzenia dadzą radę to najpierw odebrać a potem obrobić w jakims logicznym porządku? Bo nasza tzw. rozproszona to jedno a ich może być czymś innym. A patrząc na nasze ziemskie osiagnięcia "mikrofalowe" zauważyłem że im wyższy stopień rozwoju społeczeństwa tym wyższy stopień rozwoju techniki , np. mikrofal. Dlatego uważam że nie tak i nie tu gdzie trzeba słuchamy... powinniśmy bardzo dużo wyżej.
Wracając do postu drugiego Kolegi, drgania akustyczne to także pole magnetyczne bardzo niskiej częstotliwości. Czysta fizyka.
27-10-2019 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Ciekawa sprawa . Fizyk jądrowy o powstaniu Świata - SP3SUZ - 27-10-2019 16:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości